arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۷۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۶ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹

اتحادیه بارفروشان: مردم میوه نمی‌خرند؛ ۵ هزار تن میوه در میدان‌ها مانده

میوه روی دست بارفروشان ماند. عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان با تائید این خبر گفت: بیش از پنج هزار تن میوه در میدان موجود است و کسی هم میوه نمی‌خرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تجارت نیوز: «بار میوه روی دست بارفروشان مانده است. میوه گران است و قدرت خرید مردم ضعیف شده و مجبورند میوه را دانه‌ای بخرند.» این جمله‌ها بخشی از صحبت‌های اکبر یاوری، عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان است.
هفته گذشته بارفروشان به مردم قول دادند شنبه موز ارزان می‌شود. هر چند که موز در میادین اصلی میوه کیلویی ۱۰ هزار تومان ارزان شده است اما میوه‌فروشان در سطح شهر موز را هنوز کیلویی ۵۰ تا ۵۳ هزار تومان می‌فروشند! به گفته یاوری، میوه‌فروشان به سود صد در صدی قانع نیستند بلکه موز را با سود ۳۰۰ درصدی می‌فروشند!

عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان همچنین به تجارت‌نیوز گفت: اسفند ماه سال گذشته مردم میوه می‌خریدند اما امسال بیشتر از پنج هزار تن میوه در میدان موجود است و کسی هم میوه نمی‌خرد.

فروشندگان می‌گویند میوه گران شده است و مردم میوه نمی‌خرند. اکبر یاوری هم معتقد است قدرت خرید مردم پایین آمده و حتی مردم پول خرید میوه شب عید را هم ندارند.

او به کاهش شدید قدرت خرید مردم اشاره کرد و گفت: اگر به میوه فروشی‌ها سر بزنید اشکتان در می‌آید؛ وقتی که می‌بینید شهروندان تهرانی میوه را دانه‌ای می‌خرند.

به گفته یاوری، بارفروشی که روزی پنج ماشین میوه می‌فروخت امروز در شب عید توانسته یک ماشین میوه بفروشد. علت این است که مردم از میوه‌فروشی‌ها میوه نمی‌خرند و میوه‌فروش هم از بارفروش سفارش نمی‌گیرد.

قیمت میوه شب عید
میوه شب عید چقدر است؟ عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان با اشاره به قیمت انواع میوه گفت: قیمت پرتقال خونی در میدان اصلی بین ۱۱ تا ۱۴ هزار تومان است. پرتقال تامسون مجلسی با قیمت هشت تا ۱۰ هزار تومان فروخته می‎‌شود. خیار گلخانه‌ای هفت تا هشت هزار تومان داد و ستد شد و هر کیلوگرم سیب سرخ هم با قیمت پنج تا ۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

 

نظرات بینندگان