arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۷۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۲۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹

درخواست فائوچی از ترامپ برای ترغیب آمریکایی‌ها به زدن واکسن

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی آمریکا روز یکشنبه ابراز امیدواری کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از طرفدارانش بخواهد تا واکسن کرونا بزنند و تاکید کرد که محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری نباید پیش از موعد برداشته شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی آمریکا روز یکشنبه ابراز امیدواری کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از طرفدارانش بخواهد تا واکسن کرونا بزنند و تاکید کرد که محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری نباید پیش از موعد برداشته شود.

بر اساس نظرسنجی که هفته پیش توسط پی‌بی‌اس/ان‌پی‌آر/ماریست منتشر شده نیمی از کسانی که خود را طرفدار جمهوری‌خواهان معرفی کرده‌اند گفته‌اند که قصد ندارند تا واکسن کرونا بزنند.

فائوچی که با ان‌بی‌سی مصاحبه می‌کرد، در پاسخ به سوالی در این باره که آیا ترامپ باید با به طور مستقیم با طرفدارانش در این باره صحبت کند، گفت: «امیدوارم وی این کار را انجام دهد چون عددی که شما اعلام کردید بسیار پریشان کننده است».

وی ادامه داد: «این تعداد زیاد از گروه خاصی از مردم که تنها به دلایل سیاسی نمی‌خواهند واکسن بزنند هیچ معنایی ندارد».

این در حالی است که «باراک اوباما»، «جورج بوش»، «بیل کلینتون» و «جیمی کارتر» رؤسای جمهور سابق آمریکا قصد دارند با حضور در عموم مردم هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کنند اما ترامپ تا کنون هیچگونه اظهارنظری در این باره نکرده است.

نظرات بینندگان