arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۷۴۳۳
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۲۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹

طالبان: با طرح آمریکا مخالفت نکرده‌ایم، در حال بررسی هستیم

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان امروز، یکشنبه صحت گزارش‌ها مبنی بر مخالفات این گروه با طرح‌ آمریکایی که اخیرا جزئیات آن را دریافت کرده، تکذیب کرد. این سخنگو گفت، رهبران طالبان همچنان در حال بررسی طرح صلح آمریکا درباره افغانستان هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: طالبان مخالفت با طرح صلحی که آمریکا اخیرا پیشنهاد کرده را تکذیب کرد. در این راستا کمیته صلح افغانستان نیز گفت، دیدگاه آمریکا را بررسی می‌کند.

به گزارش سایت شبکه الجزیره، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان امروز، یکشنبه صحت گزارش‌ها مبنی بر مخالفات این گروه با طرح‌ آمریکایی که اخیرا جزئیات آن را دریافت کرده، تکذیب کرد.

این سخنگو گفت، رهبران طالبان همچنان در حال بررسی طرح صلح آمریکا درباره افغانستان هستند.

این در حالی است که اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان گفت، ادامه مسیر خشونت از سوی طالبان نشان می‌دهد که آن در راه حل مسالمت‌آمیز جدی نیست و فرصت صلح را از بین می‌برد.

کمیته صلح افغانستان نیز گفت، دیدگاه آمریکا را بررسی می‌کند؛ طرحی که گفته می‌شود تلاشی دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ در این کشور است.

این کمیته افزود، نشست‌هایی در سطح رهبران برخی احزاب سیاسی و مسؤولان ارشد دولت برای بررسی پیش‌نویس طرح آمریکا که زلمای خلیل‌زاد،‌ فرستاده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان مطرح کرده بود، برگزار کرده است.

این کمیته تاکید کرد، در این نشست‌ها بر لزوم تسریع در روند مذاکرات بین طرف‌های افغان و تقویت توافق ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور صلح تاکید شد.

حاضران در این نشست‌ها همچنین خواستار لزوم اعلام آتش‌بس و پایان خشونت و تضمین صلح دائمی شدند که به جنگ در کشور پایان دهد.

نظرات بینندگان