arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۷۹۲۹
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۱ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

آمار همه گیری کووید ۱۹/ بیش از ۱۲۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۲۱ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۴۸۲ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۸۲ هزار و ۲۵۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۲۱ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۴۸۲ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۸۲ هزار و ۲۵۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۹۷ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۸۶۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۰.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۵۴۹ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

برزیل نیز با آمار بیش از ۱۱.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۳ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۹۲ هزار، فرانسه بیش از ۹۱ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۲ هزار، ایران با بیش از ۶۱ هزار و ۴۰۰، کلمبیا با بیش از ۶۱ هزار و ۳۰۰، آرژانتین با ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۱ هزار، پرو با بیش از ۴۹ هزار و لهستان با بیش از ۴۷ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۵۵۰ مبتلا، ۵۴۹ هزار و ۳۶۷ قربانی

۲. برزیل: ۱۱ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۶۰۱ مبتلا، ۲۸۲ هزار و ۴۰۰ قربانی

۳. هند: ۱۱ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۷۳۴ مبتلا، ۱۵۹ هزار و ۷۹ قربانی

۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۰۹ هزار و ۴۳۸ مبتلا، ۹۲ هزار و ۹۳۷ قربانی

۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۶۸ هزار و ۸۲۱ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۶۹۰ قربانی

۶. فرانسه: چهار میلیون و ۱۰۸ هزار و ۱۰۸ مبتلا، ۹۱ هزار و ۱۷۰ قربانی

۷. ایتالیا: سه میلیون و ۲۵۸ هزار و ۷۷۰ مبتلا، ۱۰۳ هزار و ۱ قربانی

۸. اسپانیا: سه میلیون و ۲۰۰ هزار و ۲۴ مبتلا، ۷۲ هزار و ۵۶۵ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۹۱۱ هزار و ۶۴۲ مبتلا، ۲۹ هزار و ۶۲۳ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۵۹۴ هزار و ۶۷۵ مبتلا، ۷۴ هزار و ۴۳۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران ،آفریقای جنوبی،اوکراین، اندونزی، پرو، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ایسنا

نظرات بینندگان