arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۷۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۴ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

کشف ۲۶۰ کیلوگرم موادمخدر در مرزهای سراوان

مرزبانان هنگ مرزی سراوان موفق به کشف ۲۶۰ کیلوگرم موادمخدر و مقادیری تجهیزات ارتباطی و مهمات جنگی شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مرزبانان هنگ مرزی سراوان موفق به کشف ۲۶۰ کیلوگرم موادمخدر و مقادیری تجهیزات ارتباطی و مهمات جنگی شدند.

 به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "علی‌اکبر نواب‌زاده" در تشریح این خبر گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به مرزهای ایران اسلامی، مرزبانان هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان موادمخدر برای ورود به خاک کشور از مسیر ارتفاعات منطقه مرزی "مکسوخته" دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص شد و مرزداران دلاور هنگ مرزی سراوان در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و موفق شدند، محموله موادمخدر را کشف کنند.

سرهنگ نواب زاده تصریح کرد: قاچاقچیان قصد داشتند موادمخدر را به وسیله یک دستگاه خودرو وارد کشور کنند که به محض مشاهده ماموران، اقدام به تیراندازی به سمت مرزبانان کردند.

وی ادامه داد: با قرار گرفتن مرزبانان در موضع مناسب و اجرای تاکتیک عملیاتی مقابله به مثل و به علت حجم زیاد آتش، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته و عرصه را بر خود تنگ دیدند و با رها کردن خودرو و برجای گذاشتن محموله موادمخدر به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند.

سرهنگ "نواب‌زاده" در ادامه بیان داشت: مرزبانان مجاهد هنگ مرزی سراوان در این عملیات موفق شدند، مقدار ۲۶۰ کیلوگرم تریاک و مقادیری تجهیزات ارتباطی و مهمات جنگی را کشف کنند.

فرمانده هنگ مرزی سراوان در پایان با بیان اینکه دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: دشمنان نظام مقدس ایران اسلامی باید بدانند، امروز مرزبانان مجاهد بیش از هر زمانی آمادگی و توان پاسخگویی به هر گونه تجاوز و تعرض به خاک میهن عزیزمان را دارند و اجازه انجام اعمال خلاف قانون را به مخلان نظم و امنیت نمی‌دهند.

 

نظرات بینندگان