arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۲ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

۳ نفر از پرسنل شهرداری پرند بازداشت شدند

دادستان شهرستان رباط‌کریم از بازداشت سه نفر از پرسنل شهرداری پرند به اتهام مباشرت، مشارکت و معاونت در اخذ رشوه با تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین از نوع وثیقه خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: دادستان شهرستان رباط‌کریم از بازداشت سه نفر از پرسنل شهرداری پرند به اتهام مباشرت، مشارکت و معاونت در اخذ رشوه با تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین از نوع وثیقه خبر داد.

 رحیم علیش‌پور در جمع خبرنگاران با اشاره به بازداشت سه نفر از پرسنل شهرداری پرند به اتهام اخذ رشوه اظهار داشت: در حوزه مبارزه با فساد در ابتدای راه هستیم و در این راه به سراغ تک تک دانه درشت‌ها در پرند و رباط‌کریم و افرادی که رفتار فسادانگیز و مجرمانه درحوزه مالی و خصوصاً بیت‌المال دارند خواهیم رفت.

وی با بیان اینکه در کمین مدیران و افراد فسادانگیز هستیم افزود: افراد بازداشت شده پرسنل شهرداری پرند بودند که مسئولیت ساماندهی و واگذاری دکه‌های موجود در سطح شهر پرند را به عهده داشتند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رباط‌کریم در ادامه گفت: شهروندانی که صاحب این دکه‌ها بودند با مراجعه به دادستانی گزارشاتی را ارائه کردند که نشان می‌داد این افراد به دکه‌داران مراجعه کرده و تقاضای اخذ وجه می‌کردند.

علیش‌پور بیان کرد: این افراد به دکه‌داران اعلام می‌کردند که باید مبلغ 50 میلیون تومان پرداخت کنند و در غیر این‌صورت به جابه‌جایی دکه آن‌ها از موقعیت مرغوب به موقعیت نامرغوب و حتی تعطیلی کیوسک اقدام می‌کردند. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رباط‌کریم با بیان اینکه بعد از مستندسازی و بازداشت این افراد، مدعی شدند که دریافت این پول برای افراد مهم دیگری در شهرداری اخذ شده است خاطرنشان کرد: با پیگیری و بررسی‌های انجام شده دو نفر از پرسنل شهرداری پرند به اتهام مباشرت و مشارکت در اخذ رشوه و نفر سوم به دلیل معاونت در اخذ رشوه با تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین از نوع وثیقه بازداشت شدند.

نظرات بینندگان