arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۸۴۸۴
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۵ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۹

ارسال نامه های عذرخواهی آمریکایی ها به سفارت روسیه

بعد از اینکه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا همتای روسی خود، ولادیمیر پوتین را "قاتل" خطاب کرده بود، برخی آمریکایی ها با فرستادن نامه به سفارت روسیه در واشنگتن، از روسیه عذر خواهی کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: به گزارش اسپوتنیک، سفارت روسیه در آمریکا امروز شنبه اعلام کرد که پس از اظهارات بایدن علیه پوتین، تعداد زیادی آمریکایی نامه عذرخواهی برای این سفارت ارسال کردند.
آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن در این باره گفت : من می خواهم از شهروندان آمریکایی که نامه هایی را برای حمایت از توسعه روابط دوستانه بین روسیه و ایالات متحده به سفارت ارسال کرده اند، تشکر و قدردانی کنم.
سفیر روسیه اضافه می کند که از فهم آمریکایی هایی که متوجه می شوند که گفتگو بین دو کشور ما باید بر اساس احترام متقابل و برابری باشد، او را تحت تأثیر قرار داده است. این رویکرد شهروندان آمریکایی نشان می دهد که پتانسیل عادی سازی روابط بین مردم روسیه و آمریکا همچنان وجود دارد.
رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای با شبکه ای.بی.سی اعلام کرده بود که ولادیمیر پوتین یک قاتل است و در روز بعد، پوتین با ضرب المثلی روسی که معادل "آن کس که می گوید، خودش است"، بایدن را خطاب کرد.

نظرات بینندگان