arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۸۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۰ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۹

بایدن: در برابر نژادپرستی نباید خاموش بمانیم؛ اگر سکوت کنیم خودمان شریک جرم می‌شویم

بایدن نژادپرستی در آمریکا را به شدت محکوم کرد. او گفت اگر در برابر نژادپرستی سکوت کنیم شریک جرم خواهیم بود. بیگانه‌ستیزی علیه مهاجران آسیایی در آمریکا رشد کرده است. برخی رفتارها و مواضع دونالد ترامپ را مقصر می‌دانند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دویچه وله: بایدن نژادپرستی در آمریکا را به شدت محکوم کرد. او گفت اگر در برابر نژادپرستی سکوت کنیم شریک جرم خواهیم بود. بیگانه‌ستیزی علیه مهاجران آسیایی در آمریکا رشد کرده است. برخی رفتارها و مواضع دونالد ترامپ را مقصر می‌دانند.

به دنبال حمله خونین به چند سالن ماساژ در ایالت جورجیا، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، نژادپرستی را با شدیدترین لحن ممکن محکوم کرد.

بایدن در دیداری از آتلانتا در ایالت جنوبی جورجیا از ضرورت تغییر در اذهان و افکار مردم در جهت پایان دادن به کین و نفرت سخن گفت.

رئیس جمهور آمریکا گفت، ما نمی‌توانیم تبعیض و نژادپرستی را تحمل کنیم "زیرا چنانچه سکوت کنیم خودمان شریک جرم می‌شویم."

او تأکید کرد که بیگانه‌ستیزی یک "سم مهلک" است که از مدتها پیش ایالات متحده را دنبال می‌کند.

بایدن و معاون او کاملا هریس در آتلانتا با نمایندگان جمع‌های آسیایی‌تبار دیدار و گفت‌وگو کردند.

خانم هریس در این دیدارها گفت: «نژادپرستی در آمریکا یک واقعیت است و همیشه چنین بوده است.»

او تأکید کرد که همه شهروندان آمریکا باید عضوی از ملت شناخته شوند و نه عضو یک گروه قومی خاص؛ او افزود: «تعرض به یک نفر به معنای تعرض به همه ماست.»

حملات خونین اخیر در ایالت جورجیا به بحث درباره تبعیض قومی در ایالات متحده دامن زده است.

بسیاری از آسیاتباران آمریکایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین، را در گسترش فضای نفرت و خشونت مقصر می‌دانند. ترامپ آشکارا کرونا را "ویروس چینی" خوانده بود.

روز سه‌شنبه (۱۶ مارس) در جریان حمله مسلحانه به سه سالن ماساژ در آتلانتا ۷ زن و یک مرد کشته شدند که ۶ نفر از آنها تبار آسیایی داشتند.

یک مرد جوان ۲۱ ساله به ارتکاب این جنایت اعتراف کرده است. او مدعی شده که انگیزه اقدام او، نه نژادپرستی بلکه مقاومت در برابر "وسوسه جنسی" بوده است.

پلیس هنوز در برابر انگیزه واقعی جنایت و حواشی احتمالی آن گزارشی منتشر نکرده است.

نظرات بینندگان