arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۸۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۴ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۰

وزیر دفاع آمریکا: هنوز تصمیمی درباره خروج نیروها از افغانستان گرفته نشده است

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به گزارش‌‌ها مبنی بر تمدید ۶ ماهه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان گفت که هنوز تصمیمی درباره خروج نیروها گرفته نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا درباره گمانه‌زنی‌ها پیرامون خروج نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان گفت که جو بایدن، رئیس جمهور این کشور هنوز تصمیم نهایی خود درباره خروج نیروها از افغانستان را اتخاذ نکرده است.

آستین در یک نشست خبری در هند اظهار داشت: از گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه رئیس جمهور تصمیم گرفته که تا ماه نوامبر نیروها را در افغانستان حفظ کند مطلع هستم، من معمولاً در بحث‌ها درباره حضور نیروها نقش مهمی دارم و تا جایی که من می‌دانم رئیس جمهور تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده و هیچ اطلاعیه‌ای درباره زمان تصمیم‌گیری برای خروج نیروها نداده است.

وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران در دهلی‌نو گفت: تا این لحظه هیچ تصمیمی درباره مدت حضور و یا تعداد نیروهای مستقر در افغانستان اتخاذ نشده است.

پیش از این «ان‌بی‌سی نیوز» به نقل از منابع ارشد دولتی گزارش داده بود که بایدن با حفظ نیروها در افغانستان فراتر از اول ماه می مخالفت کرده است، اما ترغیب شده که تمدید 6 ماهه حضور نیروها را بررسی کند.

نظرات بینندگان