arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۸۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۲۳ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۰

ترامپ با شبکه اجتماعی خودش باز می‌گردد

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا که از شبکه‌های اجتماعی توییتر، اینستاگرام و فیسبوک اخراج شده قصد دارد تا پایان تابستان سال جاری با راه‌اندازی پلتفورم خودش به این شبکه برگردد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا که از شبکه‌های اجتماعی توییتر، اینستاگرام و فیسبوک اخراج شده قصد دارد تا پایان تابستان سال جاری با راه‌اندازی پلتفورم خودش به این شبکه برگردد.

«جیسون میلر»، سخنگوی سابق ترامپ این موضوع را در مصاحبه‌ای عصر یکشنبه (به وقت تهران) با فاکس‌نیوز اعلام کرد.

حساب‌های کاربری ترامپ در توییتر، فیسبوک و اینستاگرام در واپسین روزهای حضورش در کاخ سفید مسدود شد. این اتفاق بعد از آن رخ داد که او هوادارانش را به حمله به ساختمان کنگره ترغیب کرد.

  میلر به فاکس‌نیوز گفت ترامپ در منزلش در «مارالاگو» در حال پیشبرد برنامه‌هایش است و یکی از آن برنامه‌های راه‌اندازی یک رسانه اجتماعی «ظرف دو یا سه ماه آینده» است.

میلر که از سخنگوهای قدیمی تشکیلات انتخاباتی ترامپ است در این مصاحبه گفت: «این چیزی است که من فکر می‌کنم داغ‌ترین مسئله در شبکه‌های اجتماعی خواهد بود.»

وی همچنین اضافه کرد ترامپ در روزهای گذشته جلسه‌هایی در منزلش برگزار و این موضوع را با چند شرکت بررسی کرده است.

انجمن «ردیت»، شبکه اجتماعی «توئیچ»، شرکت «شاپی‌فای»، شبکه اجتماعی «توئیتر»، شرکت «گوگل»، شبکه اجتماعی «یوتیوب»،شبکه‌های اجتماعی «فیس‌بوک» و «اینستاگرام»، شبکه اجتماعی «اسنپ چت»، شبکه اجتماعی «تیک‌تاک»، شرکت «اپل»، شبکه اجتماعی «دیسکورد» و شبکه اجتماعی «پینترست» بسترهایی هستند که حساب‌های کاربری دونالد ترامپ را بعد از حمله به ساختمان کنگره مسدود کرده‌اند.

چهارشنبه شب بود که در هنگام بر‌گزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند، به داخل آن یورش بردند.

بعد از ورود هواداران ترامپ و معترضان به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به ساختمان کنگره در واشنگتن، نیروهای امنیتی کنگره به یک زن شلیک کرده و او را از پای درآوردند. علاوه بر این زن ۳ نفر دیگر کشته و ده‌ها نفر دیگر نیز مجروح شدند.

در پی این حوادث برخی از مقام‌ها و قانونگذاران دموکرات، ترامپ را به ترویج خشونت متهم کردند و خواستار استیضاح وی شدند.

نظرات بینندگان