arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۸۷۶۶
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۱ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۰

معاون وزیر بهداشت: هر گونه تشویق به سفر در رسانه ها ممنوع است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت بر ممنوعیت تبلیغ و تشویق مردم به سفر در رسانه ها تاکید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت بر ممنوعیت تبلیغ و تشویق مردم به سفر در رسانه ها تاکید کرد.

علیرضا رئیسی در نامه ای به محمد خددادی، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت: به رغم اینکه سیاست کلی بر ممنوعیت تشویق به سفر و تاکید بر پرهیز از انجام مسافرت هاست، با توجه به تعطیلات نوروزی و شروع سال جدید، افزایش مسافرت ها و ترددهای بین شهری محتمل است. از طرفی با توجه به وضعیت بسیار حساس و ناپایدار اغلب استانها از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ و نگرانی از نزدیک بودن موج چهارم شیوع کرونا به دلیل جا به جایی های گسترده احتمالی در سطح کشور رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی بیش از پیش ضروری است.

معاون وزیر بهداشت در این نامه از معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد خواست: دستور فرمایید در راستای صیانت از هموطنان رعایت اصول لازم در این ایام به صورت ویژه از طریق رسانه های انجام شود.

وی افزود: عدم تشویق به سفر و تاکید بر عدم انجام مسافرت ها به همه شهرها، خودداری از برگزاری تجمعات و دورهمی ها و عدم انجام دید و بازدیدهای حضوری توسط مردم، اطلاع رسانی نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، رعایت اولویت سلامت و مسئولیت اجتماعی افراد در مبارزه با بیماری کووید ۱۹، تبیین مستمر شرایط کرونا در کشور و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در صورت ضرورت انجام سفر با هدف جلوگیری از عادی انگاری در رسانه ها مورد تاکید است.

رئیسی گفت:، استفاده عموم مردم از ماسک در تمام ترددهای درون و برون شهری در صورت ضرورت به انجام سفر، رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و اجرای صحیح پروتکل های بهداشتی، رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک و شست و شوی منظم و صحیح دست ها، ممنوعیت اقامت در مدارس و اماکن دولتی در همه شهرها، ممنوعیت برپایی چادر در بوستان ها، پارک ها و مراکز تفریحی در تمام شهرها و ممنوعیت اقامت در کمپ های جنگلی در همه شهرها موضوعی است که در رسانه ها نیز باید مورد توجه باشد.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، هم اکنون ۱۲ شهرستان از نظر خطرپذیری کرونا در وضعیت قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.

نظرات بینندگان