arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۸۷۶۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۱ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۰

کیفیت هوای تهران در روز دوم فروردین ۱۴۰۰ در شرایط سالم است

کیفیت هوای پایتخت، امروز -دوم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۵۵ در شرایط سالم است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کیفیت هوای پایتخت، امروز -دوم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۵۵ در شرایط سالم است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۴۸ در شرایط پاک بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۲۷، ازن با شاخص ۳۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۳ و منواکسید کربن با شاخص ۲۸ بوده است.

ایستگاه پونک در وضعیت پاک

بر این اساس،ایستگاه‌های پونک با شاخص ۲۳، مسعودیه منطقه ۱۵ و دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ هر دو با شاخص ۲۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک بود.

ایستگاه شریف منطقه ۲ در شرایط سالم

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۶۸، پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۶۷ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۶۵ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

نظرات بینندگان