arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۸۸۷۳
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۶ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۰

واعظی: روحانی از صبح اول وقت در دفتر حاضر می‌شود و تا دیر وقت کار می‌کند

رئیس دفتر رئیس جمهوری در واکنش به برخی شایعه‌ها درباره اداره دولت در این سال‌ها و ساعات کاری حجت‌الاسلام حسن روحانی گفت: آنچه در این باره شایع شده، کذب محض و ساخته و پرداخته اذهان بیمار است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: محمود واعظی برای نخستین بار نکات متفاوتی را درباره حسن روحانی و برخی شایعاتی که پیرامون اداره دولت در این سال‌ها ساخته شده، پاسخ داده است.

مهمترین بخش‌های سخنان رئیس دفتر رئیس جمهوری را در ادامه می‌خوانید:

* این از آن دروغ‌های شاخداری است که متاسفانه برخی مخالفان در اثر بی‌تقوایی به رییس ‌جمهوری نسبت می‌دهند. پیش از این مراجع مختلفی از دولت در این باره توضیح داده‌اند. آنچه در این باره شایع شده، کذب محض و ساخته و پرداخته اذهان بیمار است.

* من به شما می‌گویم که مثلا از آغاز شیوع کرونا، ایشان حتی یک روز تعطیل یا استراحت نداشته‌اند. پیش از آن هم همینطور بوده؛ ایشان از صبح اول وقت در دفتر حاضر می‌شوند و تا دیروقت کار می‌کنند اما کارهایشان منحصر به ساعات حضور در دفتر نیست. حتی پس از اینکه به منزل می‌روند، تا پاسی از شب کارها و مکاتبات برای‌شان ارسال می‌شود و آنجا مشغول هستند.

* بارها شده که ایشان در ساعات پایانی شب با بنده مکالمه تلفنی داشته و پیگیر امور و مسائل شده‌اند. این اصلا یک مساله مستمر و معمول است. روزهای جمعه را هم ایشان معمولا به تماس‌های تلفنی متعدد با وزرا و اعضای کابینه می‌گذرانند.

* (در واکنش به برخی ادعاها درباره دشواری دیدار رئیس جمهوری با وزرا): به عنوان مسوول دفتر ایشان قاعدتا صالح‌ترین فرد به اظهار نظر در این مورد هستم. چون به هر حال مسوولیت تنظیم قرارهای کاری و ملاقات‌ها و جلسات ایشان به عهده اینجانب است. به ضرس قاطع می‌گویم این ادعا کذب است. مراودات ایشان با وزرا و اعضای کابینه چه به شکل دیدار یا جلسه یا تماس تلفنی بسیار گسترده است و امکان ندارد فردی از اعضای دولت بخواهد ایشان را ببیند یا با ایشان صحبت کند و جلوی این کار گرفته شده باشد.

* این ادعا اصلا با عقل هم جور درنمی‌آید. ما در هفته دست‌کم دو جلسه هیات دولت داریم که همه وزرا در آن شرکت می‌کنند. جلسات دیگری مثل ستاد ملی کرونا، جلسه کمیته‌های کرونا و شوراهای عالی هم به طور مرتب برگزار می‌شود که بعضی از وزرا به تناسب در این جلسات شرکت می‌کنند. در اغلب این جلسات، زمان زیادی در حاشیه صرف همین گفت‌وگوها و مذاکرات دوجانبه با رئیس ‌جمهوری می‌شود.

 

 

نظرات بینندگان