arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۱۶۶
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۲ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۰

انجام بیش از ۱۶ هزار ماموریت در حوادث ترافیکی در طرح سلامت نوروزی

​سخنگوی سازمان اورژانس کشور به شرح ماموریت‌های ۲۵ اسفند تا سوم فروردین پرداخت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

​سخنگوی سازمان اورژانس کشور به شرح ماموریت‌های ۲۵ اسفند تا سوم فروردین پرداخت.

«مجتبی خالدی» سخنگوی اورژانس کشور  در مورد خدمات اورژانس از ۲۵ اسفند تا سوم فروردین، بیان کرد: کل مراجعین در این مدت یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۱۱ نفر بوده است که از این تعداد ۸۶۱ هزار و۹۹۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده و ۲۴۳ هزار و ۸۱۹ نفر بستری شده اند، همچنین۱۷ هزار و۱۷۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت تعداد ۲۶ هزار و ۹۰ نفر عمل جراحی اورژانس و ۶۳ هزار و ۴۶۱ نفر عمل جراحی الکتیو انجام داده‌اند. علاوه بر اینها از تعداد کل مراجعان تعداد ۱۱۴ هزار و ۱۹۲ نفر به دلیل مشکل تنفسی، ۷۲ هزار و ۵۱۳ نفر به دلیل مشکلات ترومایی، ۳۸ هزار و ۴۵۵ نفر به دلیل مشکلات قلبی، ۳۹ هزار و ۱۴۴ نفر به دلیل مشکلات گوارشی و سه هزار و ۷۴۲ نفر به دلیل سکته مغزی مراجعه کرده‌اند.

خالدی در مورد خدمات مرکز سلامت و محیط کار گفت: کل بازرسی‌ها ۲۷۸ هزارو ۷۷۴ مورد بود که در این بازرسی‌ها هزار و ۹۲۹ واحد پلمپ و ۸ هزار و ۶۴۷ مرکز به مراجع قضایی معرفی شد و از ۳ هزار و ۴۴۸مکان اقامتی و ۲ هزار و ۵۳۷ پایانه مسافرتی و ۶۳ هزارو ۱۱۲ اماکن عمومی بازرسی انجام شده است.

به گفته وی ۳۱۰ هزار و ۲۶۷ مورد مواد غذایی معدوم شده است.

وی در مورد خدمات اورژانس هوایی افزود: کل ماموریت ۵۹ مورد بود که ۴۵تا ترافیکی، ۴۲تا غیر ترافیکی بوده است.

خالدی ادامه داد: کل ماموریت انجام شده توسط موتورلانس ۶۹۶۸ ماموریت بوده که طی آن به ۶۹۲۷ مصدوم رسیدگی شده است. از این تعداد ۴۹۴۰ نفر در محل درمان شدند و ۱۹۸۷ مورد به آمبولانس‌ها ارجاع داده شدند.

وی درباره خدمات ارائه شده توسط اتوبوس آمبولانس‌ها گفت: ۳۳ ماموریت از سوی اتوبوس آمبولانس‌ها انجام شده که طی آن به ۱۰۴ مصدوم رسیدگی شده است و از این تعداد ۱۷ نفر به مراکز درمانی اعزام شدند و ۸۷ نفر در محل درمان شدند.

وی گفت: در طرح ۷۲۴ هم ۲۱۳ ماموریت داشتیم که ۱۲۷ تا برای مرد و ۸۶ تا برای زن بود و برای اهدای قلب موفق ۲۵۲ ماموریت داشتیم که ۱۴۸ مرد و ۱۰۴ زن بود و طرح ۲۴۷ کل ماموریت ۲۶۰ تا بود که ۱۷۹ مرد و ۸۱ زن بود.

خالدی با بیان اینکه اورژانس پیش بیمارستانی ۱۰۲ هزار و ۷۸۴ ماموریت بوده است گفت: ۱۶ هزار و ۴۸۹ مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده است، درمان محل ۳ هزار و ۸۷۵ و انتقال به مراکز درمان۱۳ هزار و ۵۱۴ است و غیر ترافیکی ۸۶ هزارو ۲۹۵ و درمان در محل ۳۴ هزار و ۸۱۲ و انتقال به مراکز درمان ۳۳ هزار و ۶۴۳ مورد بود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در خصوص حوادث ترافیکی که طی مدت اجرای طرح سلامت نوروزی سال ۱۴۰۰ رخ داده است گفت: تعداد کل ماموریت‌های انجام شده۱۶ هزار و ۴۸۹ مورد بوده است که ۶۴ درصد آن در معابر شهری، ۳۱ درصد آن در معابر برون شهری، چهار درصد در معابر روستایی و یک درصد در سایر محل‌ها رخ داده است.

وی گفت: استان تهران با۲۳۲۲ مورد بیشترین ماموریت و استان خراسان رضوی با۱۵۲۹ مورد بیشتری مصدوم اعزامی را داشته است.

خالدی افزود: ۱۳ هزار و ۴۶۹ مورد به صورت زمینی و ۴۵ مورد به صورت هوایی به مراکز درمانی اعزام شدند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در خصوص حوادث غیر ترافیکی در طرح سلامت نوروزی نیز گفت: ۸۶ هزارو ۲۹۵ مورد حادثه غیرترافیکی رخ داده که ۵۸ درصد آن در معابر شهری، ۲۸ درصد معابر برون شهری، ۱۳ درصد در معابر روستایی و یک درصد در سایر معابر اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در این ماموریت‌ها ۶۸ هزار و ۴۵۵ نفر مصدوم شدند که ۳۴ هزار و ۸۱۲ نفر درمان در محل و۳۳ هزار و ۶۴۳ مورد به مراکز درمانی اعزام شدند. از این تعدادی که عنوان شد، ۳۸ هزار و ۷۰۳ نفر مرد و ۲۸ هزار و ۶۵۱ نفر زن بوده‌اند.

خالدی درباره خدماتی که در ایستگاه‌های سلامت انجام شده است گفت: تعداد کل مراجعات به ایستگاه‌های سلامت۳۳۳۵ مورد بوده است که از تعداد کل ۴۱۱ مورد ترافیکی و۲۹۲۴ مورد غیر ترافیکی بوده است. از تعداد کل حوادث ترافیکی ۱۹۳ مورد در محل درمان و۲۱۸ مورد به مراکز درمانی اعزام شدند. در حوادث غیر ترافیکی نیز ۲۳۸۱ نفر در محل درمان و ۵۴۳ مصدوم به مراکز درمانی نیز اعزام شدند.

ایلنا

نظرات بینندگان