arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۳ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۰

آخرین آمارهای کرونا در جهان/ آمریکا، برزیل و هند درصدر آمارها

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۲۴ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۸۳۷ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۷۴۶ هزار و ۳۱۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۲۴ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۸۳۷ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۷۴۶ هزار و ۳۱۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

 بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۰۰ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۲۷۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۰.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۵۵۶ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

برزیل نیز با آمار بیش از ۱۲.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۵ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۹۵ هزار، فرانسه بیش از ۹۲ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۳ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۲ هزار، ایران با بیش از ۶۱ هزار و ۹۰۰، آرژانتین با ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۲ هزار، پرو با بیش از ۵۰ هزار و لهستان با بیش از ۴۹ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه چهارم فروردین ماه ۱۴۰۰ شمسی) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۵۳۴ مبتلا، ۵۵۶ هزار و ۸۸۳ قربانی

۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۶۱۵ مبتلا، ۲۹۸ هزار و ۸۴۳ قربانی

۳. هند: ۱۱ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۵۸ مبتلا، ۱۶۰ هزار و ۴۷۷ قربانی

۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۷۴ هزار و ۶۱۰ مبتلا، ۹۵ هزار و ۸۱۸ قربانی

۵. فرانسه: چهار میلیون و ۳۱۳ هزار و ۷۳ مبتلا، ۹۲ هزار و ۹۰۸ قربانی

۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۰۴ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۲۸۴ قربانی

۷. ایتالیا: سه میلیون و ۴۱۹ هزار و ۶۱۶ مبتلا، ۱۰۵ هزار و ۸۷۹ قربانی

۸. اسپانیا: سه میلیون و ۲۳۴ هزار و ۳۱۹ مبتلا، ۷۳ هزار و ۷۴۴ قربانی

۹. ترکیه: سه میلیون و ۶۱ هزار و ۵۲۰ مبتلا، ۳۰ هزار و ۳۱۶ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۶۸۹ هزار و ۲۰۵ مبتلا، ۷۵ هزار و ۷۰۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، جمهوری چک،اندونزی و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 ایسنا

نظرات بینندگان