arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۳۴۶
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۲ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۰

انجام ۱۱۰ هزارماموریت نوروزی توسط اورژانس/ حوادث ترافیکی در صدر ماموریت‌ها

رییس سازمان اورژانس کشور از انجام ۱۱۰ هزار ماموریت نوروزی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: نشست خبری پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور با اصحاب رسانه در خصوص طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ و تبریک نوروزی صبح امروز پنجم فروردین برگزار شد.

وی گفت: سال گذشته با مشکلات متعدد از جمله شیوع کرونا مواجه بودیم. برای مناسبت های مختلف طرح های متعدد برگزارشد. در آن‌ایام کمک اصحاب رسانه و هنرمندان باعث کاهش مصدومیت ها شد.

وی افزود : دیدگاه وزیر بهداشت در زمینه مهار کرونا، عدم رفت و آمد در سفرها بوده است. بر اساس بررسی های انجام شده کرونا در دورهمی ها منتقل می شود . طرح نوروزی در زمینه بهداشت محیط، تامین دارو و تجهیزات و ... است و ما پوشش همگانی را برای مردم در نظر گرفتیم.

به گفته وی هم اکنون دو و نیم تا سه برابر کارایی نیروی انسانی در اورژانس افزایش یافته است که هدف آن تامین دارو و تجهیزات و در دسترس بودن برای مردم است. از سوی دیگر تامین فرآورده های خونی از اهمیت برخوردار است.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: از ۲۵ اسفند تا امروز ۱۱۰هزار ماموریت انجام شده که ۱۷ هزار ترافیکی و مابقی دیگر حوادث است.

وی ادامه داد: تاکنون ۶۴ پرواز توسط اورژانس هوایی انجام شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۵۵هزار نفر به مراکز اورژانس مراجعه کرده اند که ۲۷۷هزار و ۹۰۰ نفر مرخص شده اند. در این ایام جراحی های اورژانسی و ۶۶ هزار جراحی الکتیو انجام شده است. بیشترین مراجعات به مراکز درمانی مشکلات تنفسی، قلبی و ... است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: تاکنون ۳۰۰ هزار بازرسی توسط همکاران انجام شده است. ۹هزار واحد صنفی در این اقدام شناسایی شده اند.

کولیوند افزود: ۴فروردین اورژانس ۱۰ هزار ماموریت داشته که بخش قابل توجهی حوادث ترافیکی بوده است.

به گفته وی،۱۴۶هزار و ۱۹۹ تست رپیت روز گذشته انجام شده است. افراد در هر شرایطی می‌توانند با سامانه ۱۱۵ تماس بگیرند .درضمن داروخانه ها در این ایام باز هستند و فرآورده های خونی به شکل مناسب ذخیره شده است.

به گفته وی، افراد در صورت شکایت از اورژانس با سامانه ۱۹۰ تماس حاصل کنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس ریلی و دریایی راه اندازی شده است. تلاش می‌کنیم در سال۱۴۰۰ چ خدمات اورژانس ارتقا یابد.

نظرات بینندگان