arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۳ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۰

مخالفت رییس حزب «امید نو» رژیم صهیونیستی برای ائتلاف با نتانیاهو

منابع خبری روز پنجشنبه گزارش دادند؛ «گیدئون ساعر» رییس حزب «امید نو» که پس از شمارش ۹۲ درصد آرای انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی ۶ کرسی کنست را به دست آورده، با درخواست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و رییس حزب لیکود برای ائتلاف با این حزب، مخالفت کرده‌ است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، با شمارش ۹۲ درصد آرای انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، ائتلاف راست‌گرایان شامل احزاب لیکود، شاس، اتحاد یهودیت توراتی و صهیونیسم دینی به رهبری نتانیاهو و حزب «یامینا» به رهبری «نفتالی بنت» در مجموع ۵۹ کرسی کسب کردند و به ۶۱ کرسی مورد نیاز برای تشکیل کابینه دست نیافتند و نیاز دارند تا با احزاب دیگر ائتلاف کنند.

بر اساس این گزارش، گیدئون ساعر رییس حزب «تکفا حدشاه» (امید نو) نیز با درخواست بنیامین نتانیاهو برای پیوست به ائتلاف او مخالفت کرده است.

گیدئون ساعر از اعضای جدا شده حزب لیکود است که مخالف تسلط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر این حزب است.

بنابر اعلام رسانه های رژیم صهیونیستی، با شمارش ۹۲ درصد آرای انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، حزب لیکود ۳۰ کرسی، حزب «یش عتید» ۱۸ کرسی، حزب «شاس» ۹ کرسی، حزب «آبی و سفید» ۸ کرسی، حزب «اتحاد یهودیت توراتی»، حزب «کارگر» و «یامینا» هر کدام ۷ کرسی و حزب «اسرائیل خانه ما»، حزب «صهیونیسم دینی» و حزب «امید نو» هر کدام ۶ کرسی، و حزب «میرتس» ۶ کرسی و لیست مشترک عربی ۴ کرسی را به دست آورده است.

انتخابات پارلمانی (کنست) در رژیم صهیونیستی صبح روز سه شنبه به وقت فلسطین اشغالی برگزار شد.

این چهارمین بار در طول دو سال اخیر است که در رژیم صهیونیستی انتخابات برگزار می شود. ائتلاف های شکننده احزاب حاکم مهمترین دلیل کوتاه شدن عمر کابینه های اخیر بوده است.

حزب راستگرای لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» و حزب «یش عتید» به رهبری «یعیر لیپید» که به داشتن رویکرد میانه رو معروف است، رقبای اصلی در این انتخابات هستند.

نظرات بینندگان