arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۳۹۳
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۵ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۰

گرد و غبار برای دومین روز ۱۵ شهر خوزستان را فراگرفت

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد: گرد و غبار برای دومین روز متوالی ۱۵ شهر خوزستان را فرا گرفته و در جنوب این استان به هفت برابر حد مجاز رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، در ساعت ۱۳ امروز میزان گرد و غبار در شهرهای آبادان یک هزار و ۱۲۶ میکروگرم بر مترمکعب، امیدیه: ۴۰۰ میکروگرم بر مترمکعب، اندیمشک ۱۵۸ میکروگرم بر مترمکعب، اهواز ۳۵۴ میکروگرم بر مترمکعب، ایذه ۱۸۵ میکروگرم بر مترمکعب و بندرامام به ۲۶۱ میکروگرم بر مترمکعب رسید.

همچنین این میزان در بهبهان ۳۶۱ میکروگرم بر مترمکعب، حمیدیه ۲۰۸ میکروگرم بر مترمکعب، خرمشهر یک هزار و ۹ میکروگرم بر مترمکعب، رامشیر ۲۱۵ میکروگرم بر مترمکعب، شادگان یک هزار و ۱۷۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوش ۵۹۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر ۲۱۷ میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر ۱۵۶ میکروگرم بر مترمکعب، هندیجان ۲۳۴ میکرو گرم بر متر مکعب بوده است.

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و غبار نیز امروز نسبت به ورود توده جدید گرد و غبار از سوی کشور عراق به ایران هشدار سطح زرد اعلام کرده است. بر اساس این گزارش، براساس این اطلاعیه، گرد و غبار از بعدازظهر پنجشنبه آغاز و تا اوایل وقت روز جمعه ادامه خواهد یافت و ابتدا نیمه غربی و سپس مناطق مرکزی خوزستان را دربرمی‌گیرد.

در این هشدار به بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان توصیه شده از تردد غیرضروری خودداری کرده و مسوولان مربوطه نیز تمهیدات لازم را در این باره به کار گیرند.

دیروز (چهارشنبه) نیز گرد و غبار در خوزستان بیشتر نقاط خوزستان را در برگرفت که بیشترین آن در رامشیر با ۱۳ برابر حد مجاز و پس از آن اهواز با ۹ برابر حد مجاز اعلام شد.

نظرات بینندگان