arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۰ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۰

کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای بیماران قلبی و سالمندان

کیفیت هوای پایتخت امروز -ششمین روز فروردین ماه سال ۱۴۰۰ - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۱۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کیفیت هوای پایتخت امروز -ششمین روز فروردین ماه سال ۱۴۰۰ - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۱۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۱۱۲ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۰۰، ازن با شاخص ۶۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۳۲ و منواکسید کربن با شاخص ۱۵ بوده است.

ایستگاه اقدسیه منطقه ۱ در وضعیت سالم

بر این اساس،ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۹۱ تنها در شرایط سالم و مسعودیه منطقه ۱۵ و شهرداری منطقه ۲ هر دو با شاخص ۱۱۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق ناسالم برای گروه های حساس بود.

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ در شرایط قرمز

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۹۳، دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۵۳ و پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۱ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

سال گذشته، ۱۶ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۶ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسید.

نظرات بینندگان