arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۶۴۸
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۴ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۰

کشف بیش از ۴۳۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در ۴۸ ساعت گذشته

رئیس قرارگاه نوروزی شهید مهدی سلماسی پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۴۳۲ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق و احتکاری و دستگیری ۴۵۱ متهم طی ۴۸ ساعت گذشته در سطح کشور خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس قرارگاه نوروزی شهید مهدی سلماسی پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۴۳۲ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق و احتکاری و دستگیری ۴۵۱ متهم طی ۴۸ ساعت گذشته در سطح کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سهراب بهرامی در تشریح جزئیات این خبر افزود: سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نام گذاری شد نشان دهنده اهمیت بسیار بالای تولید داخلی، همدلی و هم صدایی مسئولان و آحاد جامعه در پشتیبانی از این موضوع با اهمیت است.

وی ادامه داد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و عمل به شعار سال جدید «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی برای رفع موانع و پشتیبانی از تولید داخل و حمایت از معیشت هموطنان از طریق ادامه طرح تشدید مبارزه با جرایم اقتصادی، قاچاق و احتکار، با تشکیل گروه های تخصصی بررسی اسنادی و میدانی، نحوه تأمین و توزیع اقلام ضروری، معیشتی و کالاهای اساسی توسط توزیع کنندگان عمده در سطح کشور را دستور کار خود قرار دادند.

رئیس قرارگاه نوروزی شهید مهدی سلماسی پلیس امنیت اقتصادی ناجا اضافه کرد: با شروع سال جدید کارآگاهان در بازرسی از انبارها و مراکز توزیع کالا، چندین مرکز تهیه و توزیع و انبارهای نگهداری متخلف کالاهای اساسی و مصرفی که به اشکال مختلف اقدام به احتکار و قاچاق کالا می کردند را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی در بازدید و بازرسی از آنها انواع کالای قاچاق و احتکاری از قبیل لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات رایانه و تلفن همراه، اقلام پزشکی و دارو، لوازم یدکی خودرو، پوشاک، روغن خوراکی، گوشت مرغ، سیگار، نهاده های دامی، کالاهای ممنوعه به همراه انواع احشام و طیور و سوخت را طی ۴۸ ساعت گذشته در سطح کشور کشف کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش کلی کالاهای مکشوفه را بیش از ۴۳۲ میلیارد ریال برآورد کردند اضافه کرد: در این خصوص ۱۹۹ خودرو توقیف و ۴۵۱ متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار بهرامی ادامه داد: بواسطه خدمت در پلیس امنیت اقتصادی می توانیم در راستای تحقق بخشیدن به شعار سال از طریق پیش بینی، پیشگیری، کنترل، مقابله و مبارزه با انواع جرایم اقتصادی بخصوص قاچاق و احتکار کالا اقدام شایسته ای انجام دهیم و این پلیس همواره در کنار هموطنان بوده و از طریق مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و سایر جرایم اقتصادی برای افزایش امنیت اقتصادی بصورت شبانه روزی تلاش مضاعف می کند تا با ایجاد احساس امنیت اقتصادی باثبات در کشور پشتیبان تولیدکنندگان داخلی و فعالان اقتصادی و مانع جولان سودجویان و مخلان عرصه اقتصادی باشد.

رئیس قرارگاه نوروزی شهید مهدی سلماسی پلیس امنیت اقتصادی ناجا ضمن اعلام آمادگی ۱۰۰ درصدی پلیس امنیت اقتصادی در مقابله و مبارزه جدی و بی امان این پلیس با انواع جرایم اقتصادی از هموطنان درخواست کرد در صورت آگاهی و مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرمجاز و غیر قانونی از سوی افراد سود جو و متخلف موضوع را از طریق فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.نظرات بینندگان