arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۷۰۳
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۰ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۰

نیویورکی‌ها گذرنامه هوشمند کرونایی دریافت می‌کنند

اهالی نیویورک اولین شهروندان آمریکا خواهند بود که گذرنامه هوشمند کرونایی دریافت می‌کنند. این گذرنامه هوشمند به ساکنان نیویورک مجوز ورود به مکان‌های خاص را می‌دهد و تاریخچه تزریق واکسن را نیز شامل می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اهالی نیویورک اولین شهروندان آمریکا خواهند بود که گذرنامه هوشمند کرونایی دریافت می‌کنند. این گذرنامه هوشمند به ساکنان نیویورک مجوز ورود به مکان‌های خاص را می‌دهد و تاریخچه تزریق واکسن را نیز شامل می‌شود.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، این برنامه که "Excelsior Pass" نامیده می‌شود، برنامه‌ای است که به نیویورکی‌ها امکان می‌دهد وضعیت واکسیناسیون یا سابقه اخیر آزمایش منفی کرونا را برای ورود به رویداد‌ها و مشاغل ثابت کنند.

نیویورک
در خصوص این گذرنامه توضیح داده شده است که مشابه کارت عبور هواپیما، افراد می‌توانند کارت خود را چاپ کرده یا آن را در تلفن‌های هوشمند خود ذخیره کنند. هر رمز عبور،   یک کد QR امن دارد، که مشاغل و شرکت ها، می‌توانند با استفاده از یک برنامه همراه، اسکن را برای تأیید نتایج آزمایش منفی کرونا یا اثبات واکسیناسیون اسکن کنند. داده‌های یک فرد در هر زمان امن و محرمانه است.

 

این برنامه هنگام اسکن هیچ اطلاعات بهداشتی را نشان نمی‌دهد - فقط در صورتی که فرد واکسینه شده باشد سبز و اگر واکسینه نشده باشد قرمز می‌شود.

 گذرنامه هوشمند

یا آزمایش منفی انجام شده باشد یا اگر "X" قرمز باشد، یک علامت سبز نشان می‌دهد. مدتی است که فعالان  صنعت گردشگری بایدن را تحت فشار قرار داده اند  تا استاندارد‌های گذرنامه واکسن کرونا را تعیین کند، این برنامه که از روز جمعه راه اندازی شده است، هم اکنون برای اثبات وضعیت واکسیناسیون یا نتایج آزمایش منفی کار می‌کند و می‌تواند برای دسترسی به اجتماعات نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

همانطور که هر روز تعداد بیشتری از نیویورکی‌ها واکسینه می‌شوند، همچنان معیار‌های اصلی بهداشت عمومی نیز دقیق‌تر تنظیم می‌شوند.   نیویورکی‌ها برای ثبت نام در این طرح می‌توانند با بارگیری برنامه و درج اطلاعات شخصی برای تأیید هویت خود، ثبت نام کنند. سپس برنامه داده‌ها را از ثبت واکسن‌های ایالتی و تعدادی از شرکت‌های آزمایش کننده کرونا که قبلاً تأیید شده اند، می‌گیرند.

نظرات بینندگان