arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۰۹۹۸۱
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۷ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۰

حملات ترکیه به حومه شمالی شهر حلب سوریه

ارتش ترکیه در این حملات تعدادی از روستاهای حلب را که تحت کنترل نیروهای کُرد بودند هدف گرفت، درباره تلفات انسانی این حملات هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: ارتش ترکیه با نقض حاکمیت سوریه اهدافی را در مناطق الشهبا واقع در حومه شمالی حلب بمباران کرد.

به گزارش العین الاخباریه، گروه موسوم به "دیده ­بان حقوق بشر سوریه" در بیانیه­ ای اعلام کرد، پایگاه های نیروهای مستقر ترکیه در حومه شمالی شهر حلب دست به حملات توپخانه‌ای زدند.

این گروه که تحرکات و نقض­‌های میدانی را رصد می­‌کند اعلام کرد، ارتش ترکیه در این حملات تعدادی از روستاهای حلب را که تحت کنترل نیروهای کُرد بودند هدف گرفت.

درباره تلفات انسانی این حملات هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

"دیده‌بان حقوق بشر سوریه" روز شنبه نیز از کشته شدن یکی از نیروهای متحد با ترکیه و زخمی شدن دو تن دیگر در عملیات نفوذ نیروهای کُرد خبر داد.

ترکیه سال هاست که در شمال سوریه دست به حملات نظامی گسترده زده و اهدافی را مورد حمله قرار می ­دهد.

همچنین "دیده بان حقوق بشر سوریه" اعلام کرد، یک کاروان جدید ترکیه از طریق گذرگاه مرزی کفرلوسین واقع در شمال ادلب وارد سوریه شد. این کاروان متشکل از حدود ۲۰ خودروی حامل تجهیزات نظامی و لجستیک است که به سمت ایست های بازرسی مستقر در حومه جنوبی ادلب حرکت کرد.

این گروه در ادامه اعلام کرد، با تداوم ورود کاروان های ترکیه ای به سوریه، از زمان آغاز آتش‌بس جدید در ماه مارس تاکنون، حدود ۸۴۶۵ خودرو وارد سوریه شده است و علاوه بر آن حدود ۱۰ هزار سرباز ترکیه ای نیز در خاک سوریه مستقر هستند.

نظرات بینندگان