arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۱۲۲۵۷
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۱ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۰

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری "کووید-۱۹" ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۳۶ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۹۴۹ هزار و ۴۰۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شمار مبتلایان به بیماری "کووید-۱۹" ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۳۶ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۹۴۹ هزار و ۴۰۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

 همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۰۹ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۵۵۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۱.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۵۷۵ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۳.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۳.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۵۳ هزار و مکزیک با بیش از ۲۰۹ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آنها کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۴ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۰۲ هزار، فرانسه بیش از ۹۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۶ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۵ هزار، ایران با بیش از ۶۴ هزار، لهستان با بیش از ۵۸ هزار، آرژانتین با ۵۷ هزار، پرو با بیش از ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۳ هزار و اندونزی با بیش از ۴۲ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۱ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۵۹۱ مبتلا، ۵۷۵ هزار و ۸۲۹ قربانی

۲.هند: ۱۳ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۷۱۷ مبتلا، ۱۷۰ هزار و ۲۰۹ قربانی

۳. برزیل: ۱۳ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۴۳ مبتلا، ۳۵۳ هزار و ۲۹۳ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۵۸ هزار و ۶۸۰ مبتلا، ۹۸ هزار و ۷۵۰ قربانی

۵. روسیه: چهار میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۹۰ مبتلا، ۱۰۲ هزار و ۹۸۶ قربانی

۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۶۹ هزار و ۷۷۵ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۸۷ قربانی

۷. ترکیه: سه میلیون و ۸۴۹ هزار و ۱۱ مبتلا، ۳۳ هزار و ۹۳۹ قربانی

۸. ایتالیا: سه میلیون و ۷۶۹ هزار و ۸۱۴ مبتلا، ۱۱۴ هزار و ۲۵۴ قربانی

۹. اسپانیا: سه میلیون و ۳۴۷ هزار و ۵۱۲ مبتلا، ۷۶ هزار و ۳۲۸ قربانی

۱۰. آلمان: سه میلیون و ۹ هزار و ۵۴۱ مبتلا، ۷۸ هزار و ۹۶۴ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، لهستان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، جمهوری چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، شیلی، کانادا و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 ایسنا

نظرات بینندگان