arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۱۲۵۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۸ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰

فقط معجزه می‌تواند تئاتر را از نابودی نجات دهد!

جواد اینانلو گفت: باید برای تئاتر ارزش قائل شد و از گروه‌های تئاتری حمایت کرد. هنرمندان تئاتر مظلوم‌ترین قشر هنری هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جواد اینانلو گفت: باید برای تئاتر ارزش قائل شد و از گروه‌های تئاتری حمایت کرد. هنرمندان تئاتر مظلوم‌ترین قشر هنری هستند.


جواد اینانلو  گفت: آخرین اجرای تئاترم مربوط نمایش «نفر بعد» به کارگردانی فاضل قنادی بود که با شیوع کرونا و تعطیلی سالن‌ها ناتمام ماند. همچنین سال گذشته به دلیل شرایط بد کرونایی با وجود پیشنهادات کاری، نمایش جدیدی را شروع نکردم. در سریال سلمان فارسی به کارگردانی داود میرباقری به عنوان دستیار کارگردان در کنار این تیم حضور داشتم.

وی درباره مشکلاتی که با تعطیلی مشاغل به سراغ هنرمندان تئاتر رفته است مطرح کرد: اغلب هنرمندان تئاتر شغل دوم ندارند، به همین دلیل در دوران تعطیلی سالن‌ها با مشکلات زیادی روبرو شده ایم. هیچ ارگانی از اهالی هنر حمایت نمی‌کند؛ بنابراین هنرمندان مجبور به فعالیت در مشاغل دیگر می‌شوند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

اینانلو با اشاره به نقش پیشکسوتان در عرصه هنر تئاتر اظهار کرد: همیشه گفته ام پیشکسوتان چراغ سالن‌های نمایش هستند. وجود این هنرمندان باعث رونق بخشی به سالن‌ها و دلگرمی بازیگران می‌شوند. همچنین بازیگران جوان می‌توانند از تجربیات این بزرگواران استفاده کنند. از سوی دیگر پیشکسوتان نیز می‌توانند از راه‌های مختلف حامی گروه‌های نمایشی باشند؛ اما با حضورشان و تبلیغ کار‌ها در فضای مجازی و حقیقی باعث جذب مخاطب سالن‌ها می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات بینندگان