arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۱۲۵۸۵
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۸ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰

گلایه عراقچی از تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا در نشست مجازی با همتای اسلواک

نشست گفت‌وگوهای سیاسی ایران و اسلواکی در سطح معاونان وزرای امور خارجه امروز (سه‌شنبه) ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. در این دیدار معاون سیاسی وزیر خارجه همچنین از تصمیم اخیر اتحادیه اروپا در افزودن نام تعدادی از شخصیت‌های ایرانی به فهرست تحریم‌های اتحادیه گلایه کرد و گفت: در واکنش به این اقدام ایران گفت‌وگوهای جامع خود با اتحادیه و همکاری در حوزه‌های تروریسم، موادمخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می‌آورد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: نشست گفت‌وگوهای سیاسی ایران و اسلواکی در سطح معاونان وزرای امور خارجه امروز (سه‌شنبه) ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این نشست «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و خانم «اینگرید بروتسوآ»، معاون وزیر خارجه اسلوکی، در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و جهانی و توسعه روابط دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

در این جلسه که عراقچی از وین و به صورت آنلاین با همتای اسلواک خود گفت‌وگو کرد، علاوه بر تشریح مواضع کشورمان در خصوص برجام و تاکید بر آمادگی ایران برای احیای برجام بعد از بازگشت طرف مقابل به اجرای کامل تعهدات خود و راستی آزمایی آن، در مورد راهکارهای توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و دانشگاهی نیز تبادل نظر شد.

دو طرف ضمن ابراز خرسندی از توسعه روابط دو کشور در سال‌های گذشته، حمایت خود را از توسعه همه جانبه روابط دوجانبه اعلام کردند.

عراقچی و همتای اسلواک او بر ضرورت تحقق ظرفیت‌های استفاده نشده از جمله از طریق برگزاری نشست کمیسیون مشترک اقتصادی و شرکت در رویدادهای دوجانبه و بین‌المللی در حوزه‌های مختلف تأکید کردند.

در این دیدار معاون سیاسی وزیر خارجه همچنین از تصمیم اخیر اتحادیه اروپا در افزودن نام تعدادی از شخصیت‌های ایرانی به فهرست تحریم‌های اتحادیه گلایه کرد و گفت: در واکنش به این اقدام ایران گفت‌وگوهای جامع خود با اتحادیه و همکاری در حوزه‌های تروریسم، موادمخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می‌آورد.

گفتنی است شورای اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) هشت فرد و سه نهاد را به بهانه نقض حقوق بشر به لیست تحریم‌های خود افزود.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته ضمن محکوم کردن این تحریم‌هااعلام کرد که ایران گفت‌و‌گوهای جامع با اتحادیه اروپا شامل گفت‌وگوهای حقوق بشری و تمامی همکاری‌های ناشی از این گفت‌وگوها را به حالت تعلیق در می‌آورد و تحریم‌های متقابل را در دست بررسی دارد.

نظرات بینندگان