arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۱۲۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۶ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

تکذیب ادعای برخی نمایندگان درباره خسارات نطنز

نماینده مردم ایلام در مجلس با تاکید بر اینکه شیطنت رسانه‌ای صهیونیست‌ها و ادعای حجم بالای خسارت در نطنز، ناشی از شکست آن‌ها در رسیدن به اهداف تروریسم هسته‌ای‌شان است، گفت: دانشمندان و متخصصان ایرانی در نطنز با صلابت و امیدواری بیشتری در حال ارتقای توانمندی هسته‌ای جمهوری اسلامی هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: رئیس کارگروه هسته‌ای مجلس از بازددید برخی از نمایندگان از تاسیسات هسته‌ای نطنز خبر داد.

سارا فلاحی رئیس کارگروه هسته‌ای مجلس شورای اسلامی، در تشریح بازدید برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از تاسیسات هسته‌ای نطنز، اظهار داشت: به دنبال اختلال در سیستم برق رسانی سایت هسته‌ای نطنز چند تن از اعضای کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متشکل از ابراهیم عزیزی، وحید جلال‌زاده، جواد کریمی قدوسی و بنده از این سایت بازدید کردیم.

وی در همین راستا، افزود: اختلال بامداد ۲۲ فروردین توقفی جدی در برنامه هسته‌ای ایران ایجاد نکرده است و بخش اعظم سانتریفیوژ‌های (IR۱) در حال فعالیت هستند. اختلال مذکور خسارتی سطحی به بخشی از واحد‌های نیرورسانی و سانتریفیوژ‌ها وارد نموده است که به سرعت در حال بازسازی هستند.

رئیس کارگروه هسته‌ای مجلس، ادامه داد: نکته قابل توجه این است که برخی از ماشین‌های آسیب دیده به واسطه این که عمر مفیدشان در حال اتمام بود در نوبت خارج شدن از چرخه غنی سازی و جایگزینی با ماشین‌های پیشرفته بودند که این مهم به سرعت در حال انجام است.

فلاحی با تاکید بر اینکه شیطنت رسانه‌ای صهیونیست‌ها و ادعای حجم بالای خسارت در نطنز، ناشی از شکست آن‌ها در رسیدن به اهداف تروریسم هسته‌ای‌شان است، گفت: دانشمندان و متخصصان ایرانی در نطنز با صلابت و امیدواری بیشتری در حال ارتقای توانمندی هسته‌ای جمهوری اسلامی هستند.

نماینده مردم ایلام در مجلس بیان کرد: اعلام خرابی‌ها و خسارت‌های فراوان در نطنز توسط برخی نمایندگان نیز ناشی از گمانه‌زنی و احتمالات بوده و این اظهارنظر‌ها مبتنی بر بازدید‌های میدانی و کارشناسی نبوده است.

 

نظرات بینندگان