arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۱۲۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۲۳ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

نخست وزیر ارمنستان زمان استعفای خود را اعلام کرد

نیکول پاشینیان گفت: «من قصد داردم که در ۱۰ روز آخر آوریل در ارتباط با توافق با نمایندگان پارلمان و رئیس جمهور کشور استعفا کنم. پس از این برای رعایت تشریفات لازم، انتخاب نخست وزیر در روز هفتم انجام می‌شود.» وی خاطر نشان کرد که حزب «موی شاگ» (گام من) نامزدی او را پیش می‌کشد و سایر فراکسیون‌ها نامزد‌های خود را پیشنهاد نمی‌دهند، اما در نهایت رای گیری او دوباره انتخاب نمی‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد در گزارش آخر آوریل از مقام خود کناره‌گیری خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نیکول پاشینیان گفت:‌ «من قصد داردم که در 10 روز آخر آوریل در ارتباط با توافق با نمایندگان پارلمان و رئیس جمهور کشور استعفا کنم. پس از این برای رعایت تشریفات لازم، انتخاب نخست وزیر در روز هفتم انجام می شود.»

وی خاطر نشان کرد که حزب «موی شاگ» (گام من) نامزدی او را پیش می کشد و سایر فراکسیون ها نامزدهای خود را پیشنهاد نمی دهند اما در نهایت رای گیری او دوباره انتخاب نمی شود.

پاشینیان گفت: « اگر نیروهای سیاسی بخواهند از توافقات سیاسی دور شوند، در واقع خودکشی سیاسی کرده اند. «گام من» من را به عنوان نخست وزیر انتخاب می کند و موضوع بسته می شود.»

انتخابات زودهنگام قرار است در اواسط ژوئن سال جاری برگزار شود. طبق قوانین ارمنستان، سپس اعضای شورای ملی نخست وزیر جدید را انتخاب می کنند.

نظرات بینندگان