arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۱۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۲ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۰

اواخر بهار شرایط بهتری در واکسیناسیون علیه کرونا ایجاد می‌شود

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اواخر بهار با ورود واکسن‌های تولید داخل به چرخه درمان، شرایط بهتری در وضعیت واکسیناسیون علیه کرونا ایجاد می‌شود و تلاش برای تهیه واکسن از منابع خارجی نیز همچنان ادامه خواهد یافت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اواخر بهار با ورود واکسن‌های تولید داخل به چرخه درمان، شرایط بهتری در وضعیت واکسیناسیون علیه کرونا ایجاد می‌شود و تلاش برای تهیه واکسن از منابع خارجی نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکشنبه این سخنان را به نقل از قاسم جان بابایی گزارش داد.
بنا بر این گزارش، معاون وزیر بهداشت در سفر به شیراز از یکی از مراکز انجام واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ بازدید کرد و با اشاره به اهمیت معرفی ساختار واکسیناسیون علیه کووید۱۹ در شیراز به دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: ساختار ایجاد شده در در شیراز، به عنوان یکی دیگر از اقدامات و تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سطح کشور قابل استفاده است.


وی اظهار کرد: این فرآیند انجام واکسیناسیون علیه کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به عنوان یک نمونه و الگو معرفی می شود و دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند از این نوآوری استفاده کنند.


به گفته جان بابایی با آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در سطح ملی، سه مرکز برای انجام این واکسیناسیون در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز راه اندازی شده است.

روزهای سخت کرونایی در فارس با افزایش آمار جانباختگان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در سیصد و چهارمین نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز که با حضور معاون درمان وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به افزایش آمار جانباختگان کرونا در استان فارس طی روزهای اخیر، بر نقش تعیین کننده مردم در شرایط کنونی تاکید کرد.
مهرزاد لطفی در ابتدای این نشست ضمن تبریک بیست و نهم فروردین روز ملی ارتش جمهوری اسلامی به غیورمردان ارتش و تقدیر از همکاری های ارزنده آنان در بحران کرونا، به ویژه در راه اندازی بیمارستان پشتیبان، اهمیت همکاری های بین بخشی در مقابله با این اپیدمی را حیاتی خواند.


لطفی با بررسی وضعیت شهرستان های مختلف استان از نظر میزان شیوع بیماری، راهکار اساسی برای برون رفت از شرایط کنونی را مشارکت جدی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و افزود: تیم های مدافع سلامت به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مراجعان و بیماران هستند، اما مساله مهم در این شرایط، کاهش چرخه های انتقال ویروس در سطح استان است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز مراجعه به موقع به پزشک خانواده یا مراکز تشخیص و درمان سرپایی کرونا، رعایت جدی پروتکل های بهداشتی و پرهیز از خوددرمانی را در این ایام، دارای اهمیت ویژه خواند و ادامه داد: مردم استان فارس از ابتدای شیوع این بیماری همکاری مطلوبی با مجموعه سلامت داشته اند و امید است در شرایط کنونی نیز که به دلیل برخی سهل انگاری ها در ایام نوروز رخ داده است، با تکیه بر این همکاری ها شاهد کاهش آمارهای ابتلا، بستری و جان باختن هم استانی ها باشیم.


او همچنین ضمن بررسی موارد فوتی در شهرهای مختلف استان، بازدید مسوولان ارشد معاونت های درمان و بهداشت از شهرهای دارای آمار بالای جانباختگان را در دستور کار این معاونت ها قرار داد.نظرات بینندگان