arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۱۳۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۴ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۰

سخنگوی هیئت رئیسه: جلسات علنی مجلس به صورت حضوری و آنلاین تشکیل می‌شود

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، گفت: مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد اما اگر ضرورتی باشد جلساتی به صورت آنلاین و یا حضوری تشکیل خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: محمد‌حسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 31 فروردین) قوه‌مقننه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه درباره برگزاری جلسات علنی و کمیسیون‌های تخصصی مجلس مطالبی در روزهای اخیر در رسانه ها مطرح شد، گفت: آقای قالیباف رئیس مجلس نیز امروز در نطق پیش از دستور خود توضیح مختصری در جلسه علنی ارائه کرد.

وی در همین راستا افزود: لازم است توضیح بدهم که تعطیلی برای نماینده، عملا معنایی ندارد زیرا نمایندگان درگیر مسائل مختلف مرتبط با مجلس چه با جلسه و چه با تلفن هستند.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد:آن چه که موجب شد هیئت رئیسه مجلس جلسات علنی را محدود کند این بود که پیش از این، هفته ای که از 11 اردیبهشت ماه شروع می شد را برای حضور نمایندگان در حوزه های انتخابیه پیش بینی کرده بودیم اما به دلیل اینکه در پیک کرونا قرار داریم و ما فضای کافی برای جلسات کمیسیون‌ها نداریم و در صحن هم ارتباطات به گونه ای است که نمایندگان نمی توانند فاصله داشته باشند، مقرر شد هفته آینده جلسات صحن برگزار نشود.

فرهنگی یادآور شد: البته کمیسیون هایی مانند، امنیت ملی و سیاست خارجی به دلیل ارتباط با مذاکرات هسته‌ای، اقتصاد به دلیل ارتباط با تولید و صنعت، انرژی به دلیل ارتباط با مسائل هسته‌ای و بهداشت به دلیل ارتباط با موضوع شیوع ویروس کرونا برای پیگیری مسائل مرتبط و مهم روز مشخص شدند که هیات رئیسه آنها پیگیر مسائل باشند و رئیس مجلس نیز با آنها در ارتباط خواهد بود، لذا جای نگرانی نیست که مسائل حساس کشور از رصد و پیگیری مجلس دور بماند.

نماینده تبریز در مجلس بیان کرد:بر همین اساس امروز تاکید شد که مجلس هفته آینده جلسه علنی نداشته باشد اما اگر ضرورتی باشد جلساتی به صورت آنلاین و یا حضوری تشکیل خواهد شد.

نظرات بینندگان