کد خبر: ۶۱۷۴۳۲
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۰ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

ارزیابی فرانسه از مذاکرات برجام: وقت کم است و کار بسیار

وزارت خارجه فرانسه امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفته برای احیای برجام لازم است اقدامات زیادی در مدت زمانی بسیار اندک انجام شوند. وزارت خارجه فرانسه همچنین گفته چنانچه ایران تا اتمام موعد توافق میان این کشور با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی برجام بازنگردد لازم است دو طرف برای تمدید این توافق مذاکره کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: وزارت خارجه فرانسه امروز سه‌شنبه با ارائه ارزیابی جدید خود از مذاکرات جاری در خصوص برجام گفته زمان اندکی برای احیای این توافق هسته‌ای باقی مانده است.

دستگاه دیپلماسی فرانسه در بیانیه‌ای گفته برای احیای برجام لازم است اقدامات زیادی در مدت زمانی بسیار اندک انجام شوند.

وزارت خارجه فرانسه همچنین گفته چنانچه ایران تا اتمام موعد توافق میان این کشور با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی برجام بازنگردد لازم است دو طرف برای تمدید این توافق مذاکره کنند.

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی توافق هسته‌ای برجام است که در سال ۲۰۱۵ میان ایران از یک سو و گروه موسوم به ۱+۵ (پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان) حاصل شد.

این توافق قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای ایران به رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه تهران منجر شود.

دولت آمریکا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ از این توافق هسته‌ای خارج شد و تحریم‌های رفع‌شده ذیل این توافق علیه ایران را مجدداً اجرا کرد.

نظرات بینندگان