کد خبر: ۶۱۷۴۳۷
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۲۱ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

ساترا درمورد دستور «حذف/اصلاح» ویدیوی یک مصاحبه: خط قرمز ما زیر سئوال بردن امید به اصلاح است

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا درباره حذف مصاحبه محمود احمدی نژاد از آپارات، توضیحاتی را ارائه داد. در این توضیحات آمده: در ایام انتخابات تنها خط قرمز ساترا و رسانه‌های کشور اصل انتخابات و زیر سوال بردن امید مردم به اصلاح از مسیر صندوق‌های رای است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا درباره حذف مصاحبه رییس جمهور سابق از آپارات، توضیحاتی را ارائه داد.

متن یادداشت علی سعد، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا درباره حذف مصاحبه محمود احمدی نژاد از آپارات، به شرح زیر است:

«۱.ساترا از مشارکت رسانه‌های صوت و تصویر در برگزاری انتخابات آگاهانه و پرشور کاملا حمایت می‌کند.

۲.در فرایند ارجاع اولیه تخلفات احتمالی به رسانه‌ها توسط واحد نظارت، همواره امکان اعتراض و درخواست بازنگری برای رسانه فراهم است.

در صورت اصرار رسانه به اشتباه ناظر مستقر مورداعتراضی به معاونت مربوطه در ساترا جهت بازبینی و تصمیم ارجاع می‌شود که در این مورد ارجاعی از سوی آپارات اتفاق نیفتاده است.

۳.ارجاع مذکور با عنوان "اصلاح یا حذف محتوای متخلفانه" در سامانه به رسانه ابلاغ شده وگزینه "حذف"انتخاب رسانه بوده است.

۴.با بررسی مجدد فایل مذکور، علیرغم وجود معدودی از بخش‌های ناظر به زیرسوال بردن سلامت انتخابات، کلیت مصاحبه مشمول منع انتشار تشخیص داده نمی‌شود.

۵.اصل اساسی ساترا التزام به اصول فنی و پرهیز از مواجهه سیاسی است که وجود تعداد قابل توجهی مصاحبه‌های چالشی در رسانه‌ها آن را اثبات می‌کند.

۶.در ایام انتخابات تنها خط قرمز ساترا و رسانه‌های کشور اصل انتخابات و زیر سوال بردن امید مردم به اصلاح از مسیر صندوق‌های رای است.

۷.در پایان تاکید می‌شود رویه ساترا همواره شفافیت و آمادگی برای پذیرش اشتباهات احتمالی در فرایندهای خود و اصلاح دایمی آنها بوده و خواهد بود.

نظرات بینندگان