کد خبر: ۶۱۷۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۳ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

تعداد مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز ۳۴ هزار نفر گذشت

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۲۰۱ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۳۴ هزار و ۲۲ نفر رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۲۰۱ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۳۴ هزار و ۲۲ نفر رسید.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری  اظهارداشت: هم‌اینک ۱۶۲ بیمار حاد تنفسی و ۸۲ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.

وی شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان را یکهزار و ۲۸۵نفر ذکر کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم تقاضا کرد؛ در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

وی بیان کرد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

هاشمی گفت: موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است و این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده بطوریکه حدود ۸۰ درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از مردم درخواست می شود از سفر به شهرهای مجاور بطور جدی خودداری کرده و در روزهای عید فطر با حضور نیافتن در تجمعات و دورهمی ها حافظ سلامت خود و دیگران باشند.

وی با تاکید بر لزوم قرنطینه شدن مبتلایان یادآور شد: تمام افرادی که دارای علایم کرونا هستند باید خود را در منزل قرنطینه کرده و از حضور در جامعه و در بین مردم خودداری کنند.

هاشمی اضافه کرد: ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در تمام رده های سنی مشاهده شده از این رو مردم باید بیشتر مراقب جوانان و کودکان خود بوده و همه از ماسک استفاده کنند.


ایرنا

نظرات بینندگان