کد خبر: ۶۱۸۰۰۲
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۴ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

دروازه بان های استقلال سرحال نیستند / اشکال از شماست آقای غلامپور!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سید مهدی فاطمی: سالها پیش استقلال دو‌ گلر تراز اول داشت. یکی وحید طالباو و دیگری مهدی رحمتی. آبی ها در آن زمان ترجیح دادند بین این دو ، یکی را برگزیده و دروازه دوم شان رحمتی را به سادگی از دست دادند اما چند سال بعد مجبور شدند همین سید مهدی را با قیمتی گزاف دوباره به خدمت بگیرند!

بازگشت رحمتی مطرود با قراردادی نجومی به استقلال از جمله اخبار پر سر و صدای آن روز های فوتبال ایران بود اما آنها که فوتبال را از دریچه تعقل و‌منطق دنبال می کردند با تردید به استقبال این موضوع رفتند.

آنها معتقد بودند اگر پیشرفتی شگرف در کار مهدی رحمتی بوجود آمده و او را از یک نیمکت نشین در استقلال تبدیل به‌دروازه بان اول تیم ملی کرده است ریشه در درایت و تلاش آن مربی دروازه بانی دارد که او را به این مرحله از رشد رسانده است. عکس این فرضیه هم در استقلال وجود داشت که چگونه وحید طالبلو که زمانی سنگربان مطمئنی نشان می داد با عملکرد ضعیفش مدیران استقلال را به صرافت بازگرداندن رحمتی انداخته است.همان رحمتی که پیشتر گلر ذخیره او محسوب می شد.

استقلالی ها رحمتی را آوردند در حالی که می‌توانسنند به‌جای این هزینه سرسام آور ، کار را به دست آن مربی که رحمتی را ساخته و پرداخته کرده بود بسپارند تا یک رحمتی دیگر تحویل فوتبال ایران دهد.

استقلال امروز با‌ بودن رشید مظاهری و سید‌حسین حسینی ، بی شباهت‌ به تیم آن روزها نیست. دو دروازه بان با‌ تجربه و سطح اول که متاسفانه هر دو دور از فرم واقعی خود قرار گرفته اند! گل نا امید کننده ای که رشید در بازی مقابل پرسپولیس دریافت کرد و گلهایی که در چند مسابقه اخیر در لیگ و آسیا خورده است نشان میدهد که از آن مظاهری روزهای نخست آبی پوش شدنش فاصله زیادی گزفته است. مسوولیت جنین افت فاحشی که در‌نتایج استقلال نقش منفی هم ایفا می کند‌با‌ بهزاد‌غلامپور است. او باید توضیح دهد‌که چه بر سر سید ‌حسبن حسینی و رشید مظاهری آمده ؟! همان حسینی که دو سه فصل پیش با درخشش خیره کننده اش رحمتی را نیمکت نشین کرد ورکوردی تاریخی در بسته نگهداشتن دروازه اش به ثبت رساند اما این روزها یا فرصت بازی پیدا نمی‌کند یا آن شاهکار بازی با‌ نفت مسجد سلیمان را رقم می زند!

البته ملاحظاتی در انتقاد کردن نسبت به عملکرد غلامپور وجود دارد و می شود همچنان به او فرصت داد تا با رفع اشکالات اساسی در نحوه تمرین و هدایت گلر های استقلال، آب رفته را به جوی باز گرداند اما دربی ۹۵ و برتری تیمی بدون موقعیت خطرناک که تنها بواسطه دفع توپ ناقص دروازه بان استقلال به کل رسید ، برای همیشه در ذهن هواداران فوتبال باقی خواهد ماند!

نظرات بینندگان