کد خبر: ۶۱۸۰۹۷
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۰۸ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

مصر: تلاش‌ها برای توقف درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطینی‌ها در جریان است

وزارت امورخارجه مصر شنبه شب اعلام کرد، تلاش‌ها با برخی طرف‌های بین‌المللی در مورد توقف درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطینیان و آرام شدن اوضاع در جریان است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: وزارت امورخارجه مصر شنبه شب اعلام کرد، تلاش‌ها با برخی طرف‌های بین‌المللی در مورد توقف درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطینیان و آرام شدن اوضاع در جریان است.

"احمد حافظ" سخنگوی وزارت امورخارجه مصر به الجزیره گفت: همچنین گفت‌وگوهایی نیز در این رابطه با دو طرف فلسطینی و اسرئیلی انجام شده است.

این مقام مصری افزود: تماس‌ها برای توقف جنگ و برقراری آتش بس و رسیدن به آرامش کامل در نوار غزه همچنان به صورت فشرده ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تلاش‌های مصر به صورت مستمر ادامه دارد و این شامل تمام جنبه‌های آتش بس مورد نظر است.

حافظ گفت: پس از توافق آتش‌بس باید به اصل مشکل و حل آن پرداخت.

رسانه‌های خبری پیش از این نیز اعلام کردند که میانجیگری برخی طرف‌ها برای پایان دادن به درگیری میان فلسطین و رژیم صهیونیستی به دلیل اصرار این رژیم به ادمه جنایات خود ناکام مانده است.

این تلاش‌ها به دنبال اصرار رژیم صهیونیستی برای ادامه بمباران غزه تاکنون به جایی نرسیده است.

براساس این گزارش، طرف‌های میانجی از حماس و رژیم صهیونیستی خواسته‌اند که آتش بس موقت برقرار شود تا فرصتی برای گفت‌وگو به وجود آید.

این گزارش می‌افزاید: حماس شرط کرده است که پیش از هر گفت‌وگویی برای توقف آتش‌بس باید بمباران مناطق مختلف فلسطین متوقف شود.

وزارت بهداشت فلسطین گفته است که از زمان تشدید درگیری با اسرائیل، ۱۲۶ نفر از ساکنان نوار غزه در نتیجه گلوله باران شهید و ۹۵۰ نفر زخمی شدند.

از سوی دیگر موشک باران مناطق سرزمین‌های اشغالی تاکنون موجب کشته شدن ۹ تن و زخمی شدن ۵۶۰ اسرائیلی شده است.

نظرات بینندگان