کد خبر: ۶۱۸۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۳ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

شاخص کل بورس، امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۷۹۱ واحد افت کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۵ میلیارد و ۲۴۸ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان در بیش از ۴۲۵ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۷۹۱ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۸۸ هزار و ۸۰۴ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی چادرملو و ایران خودرو با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۰۵ واحد، کل (هم‌وزن) ۴۲۰۴ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۷۲۶ واحد، آزاد شناور ۴۰۳۷ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۲۱۷ و ۲۸۴۴ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۸۵۴ میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان در ۱۳۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۳ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۶۶۶ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، زغال سنگ پروزده طبس و سرمایه‌گذاری مالی سپر صادرات بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

نظرات بینندگان