کد خبر: ۶۱۸۹۶۳
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۲ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰

خالد مشعل: زمان انتفاضه سراسری است

«خالد مشعل» رئیس حماس در خارج از فلسطین در مصاحبه‌ای گفت که اکنون امکان آزادی فلسطین بیش از پیش فراهم است. او به شبکه الجزیره گفت که باید همگی از مقاومت حمایت کنیم و انتفاضه در تمامی اراضی فلسطینی آغاز شود. مشعل همچنین گفت که مقاومت فلسطین توانایی دارد چندین ماه صبر کند، به تجاوزگری پاسخ دهد اسرائیل را بیرون براند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «خالد مشعل» رئیس حماس در خارج از فلسطین در مصاحبه‌ای گفت که اکنون امکان آزادی فلسطین بیش از پیش فراهم است.

او به شبکه الجزیره گفت که باید همگی از مقاومت حمایت کنیم و انتفاضه در تمامی اراضی فلسطینی آغاز شود.

خالد مشعل تأکید کرد که باید مرحله جدیدی در صحنه مبارزه فلسطینی‌ها آغاز شود و در این مرحله باید از توافق «اسلو» عبور کرد و هرکونه همکاری و هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی متوقف شود.

این مقام حماس همچنین گفت که اشغالگر اسرائیلی در تلاش است که هر گونه پیروزی صوری به دست آورد، ولی موفق نخواهد شد و ارزش این جنگ این است که سرزمین، بیت‌المقدس، مقدسات، حق بازگشت، مقاومت و آزادی زندانیان به فلسطینی‌ها باز گردد.

مشعل همچنین گفت که مقاومت فلسطین توانایی دارد چندین ماه صبر کند، به تجاوزگری پاسخ دهد و رژیم صهیونیستی را بیرون براند.

تأکید خالد مشعل بر لزوم آغاز انتفاضه در شرایطی است که برای اولین بار و به شکل بی سابقه ساکنان فلسطینی مناطق ۱۹۴۸ به خیابان‌ها آمده و به شگفتی این روزهای فلسطین تبدیل شده‌اند.

یورش گسترده رژیم صهیونیستی به غزه امروز ده روزه شد و وزارت بهداشت نوار غزه شمار شهدای این منطقه از ابتدای آغاز حملات رژیم صهیونیستی تاکنون را ۲۲۷ نفر از جمله ۶۴ کودک و ۳۸ زن و شمار زخمی‌ها را ۱۶۳۰ نفر اعلام کرده است.

نظرات بینندگان