کد خبر: ۶۱۸۹۶۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۳ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰

اسرائیل با آتش‌بس یکجانبه در غزه موافقت کرد

منابع خبری از موافقت شورای امنیت داخلی اسرائیل (با حضور نتانیاهو) با آتش‌بس یکجانبه خبر می‌دهند. این رژیم تصمیم خود را به اطلاع دولت مصر رسانده است. وبگاه رادیو اسرائیل نیز نوشت که آتش‌بس یکجانبه از فردا (جمعه) آغاز می‌شود، اما با این حال اسرائیل به هدف قرار دادن رهبران و فرماندهان حماس در رأس آن‌ها «محمد الضیف» فرمانده گروه «کتائب عزالدین قسام» ادامه خواهد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: منابع خبری از موافقت شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (با حضور نتانیاهو) با آتش‌بس یکجانبه خبر می‌دهند. این رژیم تصمیم خود را به اطلاع دولت مصر رسانده است.

وبگاه رادیو اسرائیل نیز نوشت که آتش‌بس یکجانبه از فردا (جمعه) آغاز می‌شود، اما با این حال رژیم صهیونیستی به هدف قرار دادن رهبران و فرماندهان حماس در رأس آن‌ها «محمد الضیف» فرمانده گروه «کتائب عزالدین قسام» ادامه خواهد داد.

طبق گفته این وبسایت خبری، ارتش صهیونیستی همچنین به هرگونه شلیک موشک یا پرواز بالن‌های آتش‌زا واکنش نشان خواهد داد.

همزمان روزنامه وال استریات ژورنال نیز به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که مسئولان مصری در مذاکره با رهبران حماس پیش‌روی داشته‌اند و پیشنهاداتی به «اسماعیل هنیه» داده‌اند که به توقف درگیری‌ها کمک می‌کند. طبق ادعای این روزنامه، خطوط اصلی و مفاد آتش‌بس مشخص شده و مذاکره‌کنندگان در حال بحث بر روی زمان آغاز اجرای آن هستند و به احتمال قوی آتش‌بس از فردا (جمعه) اجرایی شود.

در همین حال رژیم صهیونیستی از بیم شلیک گسترده موشک از سمت غزه به سوی تل آویو، پیش از آغاز آتش‌بس، تمامی پروازهای فرودگاه «بن گوریون» را لغو و آن‌ها را به فرودگاه «رامون» در صحرای نقب منتقل کرده‌اند.

نظرات بینندگان