کد خبر: ۶۱۹۰۹۷
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۲۳ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

سکوی گازی اسرائیل پس از ۹ روز توقف فعالیت خود را از سر می‌گیرد

شرکت آمریکایی «شورون» اعلام کرد که وزارت انرژی اسرائیل دستور آغاز مجدد فعالیت چاه گازی دریایی «تمار» را صادر کرده است. پنج روز پیش و در بحبوحه جنگ میان اسرائیل و گروه‌های مقاومت فلسطینی، شبکه کان اسرائیل خبر داد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تلاش کرده تا سکوی استخراج گاز اسرائیلی‌ها به فاصله ۲۰ کیلومتر از غزه را بوسیله زیردریایی‌های بدون سرنشین انتحاری هدف قرار دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: شرکت آمریکایی «شورون» اعلام کرد که وزارت انرژی رژیم صهیونیستی دستور آغاز مجدد فعالیت چاه گازی دریایی «تمار» را صادر کرده است.

سکوی گازی تمار 9 روز پیش و پس از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به غزه و پاسخ راکتی و موشکی مقاومت، فعالیت خود را متوقف کرد.

شرکت شورون که عملیات اجرایی این سکوی گازی را بر عهده دارد روز جمعه در بیانیه‌ای گفت که تولید این چاه گازی از سر گرفته می‌شود.

سکوی گازی تمار، در 25 کیلومتری ساحل شهر اشغالی اسدود در جنوب سرزمین‌های اشغالی قرار دارد.

پنج روز پیش و در بحبوحه جنگ میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطینی، شبکه کان رژیم صهیونیستی خبر داد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تلاش کرده تا سکوی استخراج گاز صهیونیست‌ها به فاصله 20 کیلومتر از غزه را بوسیله زیردریایی‌های بدون سرنشین انتحاری هدف قرار دهد.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی نیز خبر داده بود که حماس ده‌ها موشک به سوی چاه‌های گازی رژیم صهیونیستی در دریا شلیک کرده بود.

شبکه 11 رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی گفته بود که جنبش حماس زیردریایی‌هایی دارد که قادر به حمل مواد منفجره به وزن 50 کیلوگرم است.

شبکه کان همچنین گزارش داده بود که فعالیت در سکوی گازی تمار پس از حمله موشکی حماس متوقف شده بود.

نظرات بینندگان