arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۱۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۰ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

ترامپ: نامزدی‌ام برای ریاست مجلس نمایندگان ایده بسیار جالبی است

دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با یک مجری رادیویی محافظه کار گفت که ممکن است نامزدی برای ریاست مجلس نمایندگان آمریکا در سال ۲۰۲۲ را در نظر بگیرد و تاکید کرد که این ایده "جالب" است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با یک مجری رادیویی محافظه کار گفت که ممکن است نامزدی برای ریاست مجلس نمایندگان آمریکا در سال ۲۰۲۲ را در نظر بگیرد و تاکید کرد که این ایده "جالب" است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتینک، استیو بنن، مشاور سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا نخستین بار در ماه فوریه ایده پیگیری ریاست مجلس نمایندگان آمریکا از سوی ترامپ را مطرح و وین آلین روت، مجری رادیویی محافظه کار نیز در مصاحبه با او این مساله را بازگو کرد.

ترامپ در خصوص این پیشنهاد گفت: این بسیار جالب است بله شما می‌دانید این بسیار جالب است.

ترامپ از این صحبت کرد که برخی پیشنهاد نامزدی او برای مجلس سنا را داده‌اند. او در پاسخ به مجری گفت: اما شما می‌دانید چطور است، ایده شما ممکن است بهتر باشد و بسیار جالب است.

دونالد ترامپ از زمان شکست خوردن به جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به طرح بیانیه‌های مبهمی در خصوص آینده سیاسی خود پرداخته است. او چند بار نیز تلویحا به این اشاره کرده که ممکن است در انتخابات سال ۲۰۲۴ مجددا برای ریاست جمهوری نامزد شود.

اظهار نظر اخیر او نیز بلافاصله بعد از آن مطرح شد که فیسبوک ممنوعیت فعالیت ترامپ در این شبکه اجتماعی را برای دست کم دو سال دیگر تمدید کرد.

رئیس جمهوری سابق آمریکا در خصوص نامزدی برای ریاست مجلس نمایندگان باید به این فکر کند که از چه منطقه‌ای برای این مجلس نماینده شود. او در صورت نامزدی برای ریاست مجلس نمایندگان ممکن است با نانسی پلوسی دموکرات که در ژانویه ۲۰۲۱ مجددا به این سمت انتخاب شد، رقابت کند.

برخی ناظران معتقدند که این دوره ریاست پلوسی بر مجلس نمایندگان که چهارمین دور است ممکن است آخرین دور ریاست او باشد و به مساله توافق سال ۲۰۱۸ او با ترقی خواهان مبنی براین که به دنبال بیش از چهار دور ریاست بر این مجلس نباشد، اشاره می‌کنند.

نظرات بینندگان