arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۲۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۷ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

جزییات تیراندازی و تعقیب و گریز پلیس با تبه‌کاران در خیابان‌های تهران

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه سارق حرفه‌ای در تعقیب و گریز بیست دقیقه‌ای پلیس خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه سارق حرفه‌ای در تعقیب و گریز بیست دقیقه‌ای پلیس خبر داد.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق خودرو پس از ۲۰ دقیقه عملیات تعقیب و گریز، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه یوسفوند در تشریح خبر فوق اظهار داشت: ظهر جمعه هفتم خرداد ماه، واحد گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده بزرگراه بسیج به یک‌دستگاه خودروی پراید با پلاک دست نویس دارای سه نفر سرنشین مظنون شده که پس از استعلام از مرکز پیام مشخص شد خودرو دارای سابقه سرقت پلاک به تاریخ هفتم خرداد ماه سال ۱۳۹۰ از کلانتری ۱۱۶ مولوی است.

وی گفت: راننده خودروی مسروقه با مشاهده واحد گشت و بلافاصله پس از شنیدن دستور ایست با افزایش سرعت متواری و با لایی کشی در بین خودروها باعث رعب و وحشت شهروندان شد و با حرکات مخاطره آمیز و مارپیچ قصد متوقف کردن خودروی پلیس را داشت و به چندین خودروی در حال حرکت نیز خسارت وارد کرد.

سرهنگ یوسفوند تصریح کرد: در ادامه افسراکیپ برای هشدار و جلوگیری از خسارت های بیشتر و حفظ جان شهروندان با رعایت قانون بکارگیری سلاح و حقوق شهروندی اقدام به شلیک تیر هوایی و تیر به سمت لاستیک عقب خودرو در فواصل زمانی و مکانی معین کرد که بعد از طی کردن مسافتی در موقعیتی مناسب نیز لاستیک دوم نیز با شلیک تیر مورد اصابت قرار گرفت اما متاسفانه با وجود نقص فنی هر دو چرخ عقب خودرو، هیچ گونه تاثیری در اعمال و رفتار راننده خودرو مسروقه وجود نداشته و همچنان با گمراه کردن و حرکات بسیارخطرناک به فرار خلاف جهت جنوب به شمال بزرگراه یاسینی ادامه دادند.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی گفت: علی رغم مخاطره جدی حرکات راننده خودروی مسروقه برای شهروندان و اعضای اکیپ با سرعت بسیار زیاد به یکباره مسیر خود را تغییر داد و همچنان به فرار جنون آمیز و دور زدن در هفت مرحله در بزرگراه یاسنی ادامه داد که در نهایت افسراکیپ به صورت پیاده لاستیک های دیگر خودرو را با شلیک ۳ گلوله مورد هدف قرار داد که پس از گذشتن مسافتی در تقاطع پل خاقانی خودروی پراید متوقف و هر سه سرنشین آن با سرعت فراوان در جهت های مختلف به صورت پیاده متواری شدند.

یوسفوند افزود: سریعاً اعضای اکیپ به تعقیب به صورت پیاده ادامه داده و راننده که قصد داشت از طریق خودروهای عبوری متواری شود پس از مسافتی دستگیر و خود را «مراد» معرفی کرد و سرنشینان آن به هویت «شهروز» و «ندا» نیز دستگیر شدند.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی گفت: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی مشخص شد هر سه متهم دارای سوابق متعدد کیفری هستند که پرونده اولیه تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی در اختیار معاونت مبارزه با سرقت خودرو پلیس آگاهی قرار گرفت.

فارس 

نظرات بینندگان