arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۲۱۴۴
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۶ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

۶۷ درصد جمعیت بالای ۷۰ سال خراسان جنوبی علیه کرونا واکسینه شدند

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۶۷ درصد از جمعیت بالای ۷۰ سال و ۱، ۸۴ درصد از جمعیت بالای ۸۵ سال استان در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۶۷ درصد از جمعیت بالای ۷۰ سال و ۱، ۸۴ درصد از جمعیت بالای ۸۵ سال استان در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

غلامرضا شریف‌زاده روز چهارشنبه درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: جمعیت بالای ۱۸ سال واجد شرایط واکسیناسیون در استان ۵۵۴ هزار و ۳۲ نفر است که از این تعداد تا هفدهم خرداد ماه ۴۲ هزار و ۶۱۵ نفر یعنی ۷، ۷ درصد دوز نوبت اول و پنج هزار و ۱۶۸ نفر دوز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی ادامه داد: میزان بروز تجمعی بیماری در استان ۲ هزار و ۵۷۳ در صد هزار نفر جمعیت است که نسبت به شاخص کشوری که سه هزار و ۴۹۶ در صد هزار نفر جمعیت است، وضعیت بهتری داریم.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا درباره رتبه‌بندی شهرستان‌های استان از لحاظ میزان بروز تجمعی گفت: به لحاظ میزان بروز تجمعی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون شهرستان قاینات رتبه اول را داشته و شهرستان‌های سرایان، طبس، فردوس، بیرجند، زیرکوه، بشرویه، سربیشه، خوسف، درمیان و نهبندان به ترتیب در رتبه‌های دوم تا یازدهم قرار دارند.

خراسان جنوبی در اردیبهشت امسال از پیک چهارم کرونا عبور کرد و با وجود کاهش موارد سرپایی و بستری بیماران مبتلا به کرونا اما وضعیت این استان همچنان شکننده است.

براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌ها که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، سه شهرستان این استان شامل بیرجند، قاینات و بشرویه در وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند و هشت شهرستان دیگر شامل طبس، فردوس، سرایان، نهبندان، خوسف، درمیان، سربیشه و زیرکوه در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند.


ایرنا 

نظرات بینندگان