arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۲۷۰۵
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۲ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

انجام ۷۳۸ ماموریت نجات در حوادث کوهستان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام ۹۸ ماموریت مرتبط با حوادث کوهستان از ابتدای امسال در استان تهران خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام ۹۸ ماموریت مرتبط با حوادث کوهستان از ابتدای امسال در استان تهران خبر داد.

محمدباقر محمدی با اشاره به اهم ماموریت های سازمان امداد و نجات از ابتدای سال جاری تا نیمه خردادماه گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه خردادماه، ۶ هزار و ۷۷ ماموریت امداد و نجات انجام و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.

وی افزود: در این مدت مأموریت های امداد و نجات کوهستان از جمله حوزه هایی بوده که با رشد مواجه شده و نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ افزایش ۸ درصدی داشته که یکی از علت های آن افزایش تردد به مناطق کوهستانی است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: طی ۷۸ روز ابتدای سال ۱۴۰۰ توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر، ۷۳۸ مورد ماموریت امداد و نجات در حوادث مرتبط با کوهستان در سطح کشور به انجام رسید.

محمدی ادامه داد: این ماموریت ها منجر به نجات ۶۳۱ نفر از شهروندان شد و همچنین در این عملیات ها ۲۴۴ مصدوم به مراکز درمانی انتقال داده شدند تا تحت درمان قرار گیرند. از سوی دیگر در این حوادث خدمات سرپایی به ۶۸ نفر از مصدومین ارائه داده شد که نقش بسزایی در حفظ سلامتی آسیب دیدگان داشت.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان آمار بیشترین ماموریت مرتبط با حوادث کوهستان در استان ها گفت: استان تهران با ۹۸ مورد و اختصاص ۱۳ درصد از کل ماموریت های کوهستان به خود، در صدر جدول بیشترین ماموریت ها قرار دارد و پس از تهران، استان البرز با ۶۵ ماموریت و اختصاص ۹ درصد از کل ماموریت های کوهستان کشور در رده دوم قرار دارد و استان فارس با ۵۳ مورد ماموریت، ۷ درصد از کل ماموریت های کوهستان کشور را به خود اختصاص داد و در رده سوم این فهرست قرار گرفت.

 ایسنا

نظرات بینندگان