arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۲۹۴۵
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۶ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

نکته قابل توجه درمورد کابینه بنت

دولت جدید رژیم صهیونیستی که یکشنبه از کنست (پارلمان این رژیم) رأی اعتماد گرفت شامل ۹ وزیر زن است که بیشترین تعداد زنان در دولت‌های رژیم صهیونیستی را دارد. دو تن از این وزیران مراکشی و سه تن عراقی هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: دولت جدید رژیم صهیونیستی شامل ۹ وزیر زن است که بیشتر آن‌ها اصالتا عرب هستند.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، دولت جدید رژیم صهیونیستی که یکشنبه از کنست (پارلمان این رژیم) رأی اعتماد گرفت شامل ۹ وزیر زن است که بیشترین تعداد زنان در دولت‌های رژیم صهیونیستی را دارد. دو تن از این وزیران مراکشی و سه تن عراقی هستند.

آیلت شاکد۴۴ ساله، وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی دختر یک یهودی عراقی است که در عراق حسابدار بود و مادرش نیز تورات را در بغداد تدریس می‌کرد و بعدا به اراضی اشغالی مهاجرت کردند.

یفعاط شاشه بیتون، وزیر آموزش پدرش عراقی است که شرکت حمل و نقل در بغداد داشت و مادرش یک پرستار مراکشی است.

اورنا باربیویا، وزیر اقتصاد که اولین زنی بود که به درجه سرلشگری در ارتش رسید اصالتا از طرف مادرش عراقی است و پدرش یک مهاجر رومانیایی است.

میراو کوهن از حزب "آینده‌ای هست" که وزیر برابری اجتماعی است دارای والدین مراکشی است و سه فرزند دارد.

همچنین کارین الحرار، وزیر انرژی ۴۴ ساله از یک خانواده مراکشی است که در دهه‌ ۵۰ به اراضی اشغالی مهاجرت کردند. وی فارغ التحصیل ارشد حقوق از مرکز اداره پژوهش‌های آکادمیک و دانشکده حقوق واشنگتن در دانشگاه آمریکایی است. وی مادر دو فرزند است و زبان فرانسه را به خوبی بلد است. او وکیل و عضو حزب "آینده‌ای هست" بوده و به دلیل بیماری ویلچرنشین است.

بنینا تامانو-شطا، وزیر مهاجرت ۴۰ ساله نیز در اتیوپی به دنیا آمد و بعدا زمانی که سه سالش بود به همراه پدر و مادرش به اراضی اشغالی مهاجرت کرد. وی اولین اتیوپیایی است که یک کرسی در کنست از حزب آبی-سفید دارد.

نظرات بینندگان