arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۳۱۵۲
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۱ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

اعلام حمایت حزب اعتمادملی از کاندیداتوری همتی

حزب اعتمادملی در بیانیه‌ای با اعلام حمایت از کاندیداتوری عبدالناصر همتی از ملت شریف ایران و اعضای این حزب برای شرکت هر چه پرشورتر در انتخابات پیش رو دعوت کرد. در این بیانیه آمده است: حزب اعتمادملی، یک‌بار دیگر ضمن اعلام حمایت قاطع از کاندیداتوری دکتر عبدالناصر همتی، به ایشان توصیه می‌کند همان‌گونه که در آخرین مناظره‌ی انتخاباتی اعلام کردند که از ظرفیت تمامی چهره‌های محبوب و تاثیرگذار ملی و اجرایی در دولت خود استفاده خواهند کرد، در بیانیه‌ای رسمی جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف را به‌عنوان اصلی‌ترین همکار خویش در دولت آینده معرفی نمایند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حزب اعتمادملی در بیانیه‌ای با اعلام حمایت از کاندیداتوری عبدالناصر همتی از ملت شریف ایران و اعضای این حزب برای شرکت هر چه پرشورتر در انتخابات پیش رو دعوت کرد.

 مشروح بیانیه حزب اعتمادملی به شرح زیر است:

وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا
سوره‌ی مبارکه‌ی عنکبوت آیه‌ی ۶۹

ملت قهرمان و مومن ایران سربلند

با فرارسیدن دوباره‌ی فصل انتخاب، به‌جا بود تا مانند همیشه، شما ملت سرفراز،‌ حق انتخاب رئیس‌جمهور را از میان انبوه کسانی که هر یک گفتمان و جریانی را سردمداری می‌کردند داشته باشید. اما افسوس که قرائت نادرست از جمهور و مردم‌سالاری دینی عرصه را تا این اندازه تنگ کرده است که بیشتر دلسوزان واقعی نظام در این انتخابات مجال حضور پیدا نکردند.

امروز بر همگان روشن است که جدال دو رویکرد جمهوریت اسلامی و خلافت اسلامی به سطحی رسیده است که صاحبان نظریه استصواب فقهی میدان را به غایت بر معتقدان به جمهوریت نظام تنگ کرده‌اند. در این میان و به دنبال ایجاد مضایق متعدد و بحران‌های متنوع از سوی مهندسان انتخابات ریاست‌جمهوری و دیگر گزینش‌گرهای پیش روی ملت، جمعی از دغدغه‌مندان و دلسوزان کشور چاره‌ی کار را در عدم مشارکت -وقتی که رقابت از معنای حقیقی خود خارج شده است- جستجو می‌کنند و جمعی دیگر معتقد به حضور برای گشوده نگاه داشتن آخرین منافذ تنفسی جمهوریت و از معنا و موضوع تهی نشدن کامل انتخاب‌اند. هر دو سوی این گفتمان بدون‌شک دلسوز نظام و نگران کیفیت حضور مردم در عرصه‌های تصمیم‌سازی و تعیین سرنوشت کشورند. عده‌ای اما از دیرباز عدم مشارکت و دوری از صندوق رای را به قصد تضعیف نظام ولو با حضور موثر مردم تشویق و تبلیغ کرده و می‌کنند.

حزب اعتمادملی ضمن احترام به صاحبان هر دو نظریه پس از مطالعه و بررسی مطالبات اقشار مختلف و مخاطبان خویش در میان بدنه اصلاح‌طلبی اعم از جوانان آينده‌پژوه اصطلاح‌طلب، اقوام و مذاهب متنوع، دغدغه‌مندان مصالح عمومی کشور و مردم و به حکم وظیفه‌ی ملی و میهنی خویش، ضمن دعوت از مردم به مشارکت در انتخابات‌های ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، و سپاسگزاری از ایثار و رشادت دو کاندیدای حامی گفتمان اصلاحی یعنی جناب آقای دکتر محسن مهرعلیزاده و جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی حمایت خود را از کاندیداتوری دکتر همتی اعلام نموده و از ملت شریف ایران به‌ویژه اعضا و هواداران حزب در سراسر کشور تقاضا می‌کند برای برهم زدن نقشه‌های مهندسی‌شده‌ی جریان اقتدارگرا در انتخابات شرکت نموده و به کاندیدای مورد حمایت حزب اعتمادملی رای بدهند.

ملت بزرگ ایران

اگرچه تصویر آینده آنچنانی که می‌بایست روشن نیست، اما نباید اجازه داد غباری که برخی افراد محدود بر فضای سیاسی ایران پاشیده‌اند، آینده‌ی ایران اسلامی را کدر کند. از شما تقاضا می‌شود یک‌بار دیگر با حضور پررنگ خود در پای صندوق‌های رای، رویای مخالفان مردم‌سالاری را به کابوسی تلخ بدل کنید و آینده را به خواست خود رقم بزنید.

در پایان حزب اعتمادملی، یک‌بار دیگر ضمن اعلام حمایت قاطع از کاندیداتوری دکتر عبدالناصر همتی، به ایشان توصیه می‌کند همان‌گونه که در آخرین مناظره‌ی انتخاباتی اعلام کردند که از ظرفیت تمامی چهره‌های محبوب و تاثیرگذار ملی و اجرایی در دولت خود استفاده خواهند کرد، در بیانیه‌ای رسمی جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف را به‌عنوان اصلی‌ترین همکار خویش در دولت آینده معرفی نمایند.

نظرات بینندگان