arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۳۲۸۸
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۸ - ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

فرانسه: در مذاکرات احیای برجام باید تصمیمات شجاعانه‌ای به سرعت اتخاذ شود

یک سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفته اختلافات مهم در مذاکرات احیای برجام باقی است و به دلیل اینکه زمان به نفع هیچ‌یک از طرفین نیست، باید تصمیمات شجاعانه‌ای به سرعت اتخاذ شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: یک سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفته اختلافات مهم در مذاکرات احیای برجام باقی است و به دلیل اینکه زمان به نفع هیچ‌یک از طرفین نیست، باید تصمیمات شجاعانه‌ای به سرعت اتخاذ شود.

پیشتر «انریکه مورا» هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین برای احیای برجام تصریح کرد که پیشرفت‌هایی در زمینه غلبه بر موانع کلیدی در مذاکرات وین حاصل شده اما رسیدن به نتیجه نهایی به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

مورا در مقابل هتل محل برگزاری مذاکرات میان مقام‌های جمهوری اسلامی ایران با نمایندگانی از کشورهای روسیه، چین، فرانسه، آلمان و بریتانیا گفت که نمی‌تواند بگوید که دور فعلی مذاکرات وین، دور آخر مذاکرات است یا خیر.

روز گذشته نیز اتحادیه اروپا و آمریکا طی یک بیانیه مشترک ضمن تأکید بر اینکه رفع تحریم را جزء اساسی برجام می‌دانند از گام‌هایی که تهران در واکنش به عدول طرف‌های غربی از تعهداتشان در این توافق هسته‌ای برداشته است، ابراز نگرانی کردند.

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم در جدیدترین اظهارنظر در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی«ریپابلیکا» تصریح کرد که برای احیای توافق هسته‌ای ایران باید تا تشکیل دولت جدید جمهوری اسلامی ایران صبر کرد.

گروسی با تأکید بر این که حصول توافق به اراده سیاسی تمامی طرف‌ها نیاز دارد، گفت: «همه می‌دانند که در این برهه، ضروری است که منتظر دولت جدید ایران بمانیم».

این اظهارات در حالی است که دور ششم مذاکرات وین برای احیای برجام روز شنبه (۲۲ خردادماه) بین ایران و طرف‌های برجام و ایالات متحده در وین آغاز شد و همچنان در جریان است.

نظرات بینندگان