arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۳۵۵۲
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۰ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

کاردار ایران: حادثه تعرض به شهروند ایرانی در بیرمنگهام پیگیری می‌شود

 سید مهدی حسینی متین کاردار سفارت ایران در لندن روز جمعه در توئیتی نوشت: مدعیان دروغین دموکراسی با سوابق تروریستی و وابستگی به اجانب، امروز (جمعه) در شهر برمینگهام خانم محترمی را که فقط برای رأی دادن، ابتدایی ترین حق هر فرد برای مشارکت در تعیین سرنوشت، آمده بود، وحشیانه مجروح کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کاردار سفارت ایران در لندن اعلام کرد که حادثه تعرض گروه‌های معاند به یک شهروند زن ایرانی که برای شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شعبه بیرمنگهام حاضر بود را پیگیری می‌کند.

 سید مهدی حسینی متین روز جمعه در توئیتی نوشت: مدعیان دروغین دموکراسی با سوابق تروریستی و وابستگی به اجانب، امروز (جمعه) در شهر برمینگهام خانم محترمی را که فقط برای رأی دادن، ابتدایی ترین حق هر فرد برای مشارکت در تعیین سرنوشت، آمده بود، وحشیانه مجروح کردند.

کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که موضوع از طریق منابع رسمی در حال پیگیری است.

رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور انگلیس از ساعت ۹ صبح به وقت محلی امروز (جمعه) در ۱۱ شعبه اخذ رای در هفت شهر این کشور، آغاز شده است.

گروه‌های معاند از ساعات ابتدایی صبح امروز مقابل شعب مختلف اخذ رای حاضر شده و تلاش می‌کنند تا روند رای‌گیری را مختل کنند. در لندن معترضان مقابل بخش کنسول‌گری سفارت تجمع کرده و با توسل به اهانت علیه رای دهندگان و پاشیدن رنگ تلاش می‌کنند تا آنها را از شرکت در انتخابات منصرف کنند.

حسینی متین پیش‌تر به ایرنا گفته بود: گروه‌های معاند و مخالف در خارج از کشور به انواع ترفندها متوسل شده‌اند تا ایرانیان را از شرکت در انتخابات منصرف کنند.

وی تصریح کرد: ولی با اطمینان عرض می‌کنم بر اساس اطلاعاتی که تا این لحظه (ظهر به وقت لندن) به دست ما رسیده و حدود چهار ساعت از برگزاری انتخابات می‌گذرد واقعا استقبال خوب بوده و با وجود مشکلاتی که گروه‌های معاند و مخالف ایجاد کردند؛ گروه‌هایی که سوابق تروریستی آنها برای همه هم وطنان و جهانیان عیان و آشکار است؛ استقبال مطلوب بوده و ما هنوز انتظار داریم که در ساعت‌های بعد از ظهر این استقبال افزایش بیشتری داشته باشد.

کاردار سفارت افزود: البته هوای بارانی و محدودیت‌های مسافرتی مسائل مربوط به بیماری کرونا موانعی بوده که وجود دارد اما استقبال خوب بوده است.



نظرات بینندگان