arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۳۶۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۰ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷۸ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۶۸۳ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۸۶۶ هزار و ۹۶۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷۸ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۶۸۳ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۸۶۶ هزار و ۹۶۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۳ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۷۸۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۹.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۹۸ هزار و هند با بیش از ۳۸۵ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۸۹ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه در بین کشورهای اروپایی با گذشتن از آمار ۱۲۸ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار ۱۲۷ هزار و ۹۵۶ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

همچنین کشورهای ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۲۲۵، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۹۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

به علاوه آلمان با بیش از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۸۸ هزار، ایران با بیش از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۸ هزار، اندونزی با بیش از ۵۴ هزار، اوکراین با بیش از ۵۱ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۶۹ مبتلا، ۶۱۶ هزار و ۹۲۰ قربانی

۲.هند: ۲۹ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۵۴۶ مبتلا، ۳۸۵ هزار و ۱۶۷ قربانی

۳. برزیل: ۱۷ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۱۷۶ مبتلا، ۴۹۸ هزار و ۶۲۱ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۵۲ هزار و ۸۷۲ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۷۰۲ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۵۹ هزار و ۷۲۸ مبتلا، ۴۹ هزار و ۷۱ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۲۸۱ هزار و ۳۰۹ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۴۴۵ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۹۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۹۵۶ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۵۰ هزار و ۹۰۲ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۲۲۵ قربانی

۹.آرژانتین: چهار میلیون و ۲۴۲ هزار و ۷۶۳ مبتلا، ۸۸ هزار و ۲۴۷ قربانی

۱۰. کلمبیا: سه میلیون و ۸۸۸ هزار و ۶۱۴ مبتلا، ۹۸ هزار و ۷۴۶ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین،عراق، سوئد، رومانی و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

نظرات بینندگان