arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۳۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۵ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

ستاد انتخابات: مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات ۶۲ درصد بود

رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر و تشکر از همه مردم این استان به دلیل حضور پرشور و با نشاطی که در پای صندوق‌های رای داشتند افزود: مردم استان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر وروستا مشارکت ۶۲ درصدی داشته اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر و تشکر از همه مردم این استان به دلیل حضور پرشور و با نشاطی که در پای صندوق‌های رای داشتند افزود: مردم استان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر وروستا مشارکت ۶۲ درصدی داشته اند.

به گزارش ایسنا ابوذر کوثری با بیان اینکه روز گذشته براساس برنامه‌ریزی که انجام شده بود روند اخذ رای، راس ساعت هفت شروع شد و تا ساعت ۲ بامداد ۲۹ خرداد ادامه پیدا کرد افزود: در این دوره استقبال مردم در تمامی ساعات اخذ رای در پای شعب‌ها بسیار خوب بود.

وی بیان کرد: در روندی که ما برای فرآیندهای انتخابات طراحی کرده بودیم مشکل خاصی را نداشتیم و تمامی این فرآیندهای انتخابات در روز اخذ رای بدون هیچ اشکالی انجام شد.

رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه هم‌اینک در مرحله‌ای قرار داریم که موضوع شمارش آراء و تجمیع این آراء در حال انجام است و این فرآیند همچنان ادامه دارد تصریح کرد: البته روز گذشته به دلیل حضور پرشور مردم ۲ ساعت در این استان زمان اخذ رای تمدید شد.

وی بیان کرد: هم‌اینک موضوع شمارش و تکمیل آراء روبه تکمیل بوده و به محض اینکه این تجمیع انجام شود نتایج نهایی چه در انتخابات شوراها و چه در انتخابات ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

کوثری با بیان اینکه تمام مردم با جان و دل آمدند و به خواسته بزرگان، رهبر معظم انقلاب و دلسوزان لبیک گفتند خاطرنشان کرد: ۲۲۹۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات در سراسر این استان در نظر گرفته شد که از این تعداد ۶۰ درصد سیار و ۴۰ درصد ثابت بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بدون هیچ مشکل و مساله‌ای این انتخابات تا به این مرحله مسیر خود را طی و موضوع خاصی نیز پیش نیامد گفت: در انتخابات به هیچ وجه با کمبود تعرفه مواجه نشدیم.

رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه واجدان شرایط رای دادن در استان یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۵۰۷ نفر است خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تعرفه که۴۰۰ هزار تعرفه زیادتر از افراد واجد شرایط رای دادن در استان بوده از سوی ستاد انتخابات کشور برای منطقه در نظر گرفته شد.

نظرات بینندگان