arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۳۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۱ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

جوان ۲۳ ساله‌ تویسرکانی هنگام شنا در آبگیر غرق شد

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت که جوان ۲۳ ساله‌ای حین شنا در آبگیر تفرجگاه باقریه تویسرکان غرق شد و جان خود را از دست داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت که جوان ۲۳ ساله‌ای حین شنا در آبگیر تفرجگاه باقریه تویسرکان غرق شد و جان خود را از دست داد.

«آرتین کمالی»  اظهار داشت: این جوان که عصر دیروز به همراه دوستانش برای تفریح به این تفرجگاه رفته بودند، به دلیل بی احتیاطی و عدم مهارت کافی در فن شنا غرق شد و جان خود را از دست داد که جسد وی توسط دوستانش از آب بیرون کشیده شد.

وی با بیان اینکه این چهارمین حادثه از نوع غرق شدگی در شهرستان تویسرکان طی ۲ ماه اخیر است، افزود: اوایل ماه جاری نیز ۲ پسر ۶ و هفت ساله حین بازی در داخل روستا با سقوط به داخل گودال یک و نیم متری حاوی آب، غرق شده و جان خود را از دست دادند.

کمالی گفت: همچنین اردیبهشت امسال نیز پسر و دختری(خواهر و برادر) هنگام بازی در محوطه باغ(خانه ویلایی) به داخل استخر سقوط کردند که دراین حادثه پسر بچه جان خود را از دست داد.

وی اظهار داشت: هنگام شنا کردن یا بازی در آب عواملی مانند خستگی و ضعف، آشنا نبودن به محیط و آب‌های عمیق، مهارت نداشتن در شنا، تشنج و توقف بیش از حد مجاز در زیر آب باعث می‌شود که فرد برای تنفس به راحتی به سطح آب نیاید و غرق شدگی اتفاق بیفتد.

درهمین ارتباط، مدیرعامل شرکت‌ آب‌منطقه‌ای استان همدان بر ممنوعیت شنا در سدها و بندهای انحرافی تاکید کرد و گفت که لغزندگی حاشیه مخازن سدها و بندهای انحرافی، مکش جریان آب و شرایط رسوبی کف این مخازن خطر مرگ را برای شناگران به همراه دارد.

سال گذشته ۱۲ مرد در استان همدان بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند.

 ایرنا

نظرات بینندگان