arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۰۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۱ - ۱۹ تير ۱۴۰۰

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگانِ کرونا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۶ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۲۰۳ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۳۵ هزار و ۴۲۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۶ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۲۰۳ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۳۵ هزار و ۴۲۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

 همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۷۰ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۳۱ هزار و هند با بیش از ۴۰۷ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۴ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۴ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۱ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیش از ۱۱۱ هزار و ۷۳۱ و فرانسه نیز بیش از ۱۱۱ هزار و ۳۰۲ فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آرژانتین با بیش از ۹۸ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۵ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۱ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، اندونزی با بیش از ۶۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۳ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۴۱۶ مبتلا، ۶۲۲ هزار و ۷۰۸ قربانی

۲.هند: ۳۰ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۷۱۶ مبتلا، ۴۰۷ هزار و ۱۷۳ قربانی

۳. برزیل: ۱۹ میلیون و ۲۰ هزار و ۴۹۹ مبتلا، ۵۳۱ هزار و ۷۷۷ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۸۰۳ هزار و ۶۸۷ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۳۰۲ قربانی

۵ . روسیه: پنج میلیون و ۷۳۳ هزار و ۲۱۸ مبتلا، ۱۴۱ هزار و ۵۰۱ قربانی

۶. ترکیه: پنج میلیون و ۴۷۰ هزار و ۷۶۴ مبتلا، ۵۰ هزار و ۱۵۵ قربانی

۷. انگلیس: پنج میلیون و ۵۸ هزار و ۹۳ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۳۶۵ قربانی

۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۶۲۷ هزار و ۵۳۷ مبتلا، ۹۸ هزار و ۱۴۸ قربانی

۹. کلمبیا: چهار میلیون و ۴۷۱ هزار و ۶۲۲ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۷۳۱ قربانی

۱۰. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۶۸ هزار و ۴۹۱ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۵۶ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا ،ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، کانادا،عراق، بلژیک، سوئد، رومانی و بنگلادش نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 ایسنا

نظرات بینندگان